Zwiększenie masy, szybkości i siły

 ›  › Zwiększenie masy, szybkości i siły

Fitness

Zwiększenie masy, szybkości i siły

Na rynku suplementów wpływających na rozwój masy u kulturystów istnieje bardzo dużo produktów. Są one dostępne zazwyczaj w kapsułkach, proszku oraz tabletkach. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu z nich już na samym początku swojej przygody z rzeźbieniem sylwetki ma problem z dopasowaniem właściwego produktu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przybieranie na masie to zazwyczaj bardzo długi i mozolny cel, uwarunkowany przemianą materii oraz genetyką. Aby dokonać wyboru odpowiedniego preparatu należy zatem zasięgnąć wiedzy na temat bezpiecznego przyrostu na masę. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany przez nas preparat zostanie dopasowany w 100% do naszych indywidualnych potrzeb.

Głównym zadaniem odżywek na masę jest przeciwdziałanie katabolizmowi oraz zwiększenie wytrzymałości i siły naszych mięśni. Idealny produkt nie tylko poprawi wydolność naszego organizmu, ale także zaopatrzy go w dodatkową porcję witamin i minerałów, które organizm wydala podczas wzmożonego wysiłku. Największym zainteresowaniem cieszą się odżywki zawierające w sobie kreatynę, która to zapewnia ekspresowy przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej przy zwiększaniu siły, szybkości, jak i mocy. Produkty zawierające w sobie kreatynę są celowo pozbawiane białka, które wpływa na tempo przyswajalność węglowodanów prostych po wyczerpującym treningu. Kreatynę należy przyjmować bezpośrednio po treningu.

Kulturyści bardzo często sięgają również po gainery, czyli wysokokaloryczne odżywki, które wpływają na rozbudowę mięśni i wyposażają je w dodatkową energię. To znakomita propozycja zwłaszcza dla szczupłych osób (ektomorfików), którym zależy na dość szybkim przybraniu na wadze. Także osoby, dla których spożycie 5-6 posiłków w ciągu dnia stanowi problem – mogą w szybki i prosty sposób uzupełnić brakujące elementy. Odpowiednie połączenie składników zawartych w gainerach sprawia, że mogą one zastąpić nawet gotowe i pełnowartościowe posiłki i stanowią idealne rozwiązanie, gdy utrzymanie prawidłowej diety nie jest możliwe.

Share this Post:
Zwiększenie masy, szybkości i siły Reviewed by on January 10, 2015 .

Na rynku suplementów wpływających na rozwój masy u kulturystów istnieje bardzo dużo produktów. Są one dostępne zazwyczaj w kapsułkach, proszku oraz tabletkach. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu z nich już na samym początku swojej przygody z rzeźbieniem sylwetki ma problem z dopasowaniem właściwego produktu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przybieranie

RELATED ARTICLES