Zobacz, jak prawidłowo zmywać makijaż oczu. Odkryj gamę produktów do demakijażu oczu od Garnier

 ›  › Zobacz, jak prawidłowo zmywać makijaż oczu. Odkryj gamę produktów do demakijażu oczu od Garnier

Uroda

Zobacz, jak prawidłowo zmywać makijaż oczu. Odkryj gamę produktów do demakijażu oczu od Garnier

Dokładne wykonanie demakijażu to podstawa codziennej pielęgnacji twarzy. Jednak wiele kobiet nie przykłada wagi do demakijażu oczu i wykonuje go tak, jak demakijaż pozostałych partii twarzy, szyi i dekoltu. A to duży błąd! Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego też wyróżnia się delikatnością i wrażliwością. Jej demakijaż powinien być wykonany w sposób specjalny, który nie doprowadzi do zaczerwienienia ani podrażnień, a tym bardziej nie pomarszczy cieniutkiej powłoczki. Jak zmywać makijaż oczu? Jak prawidłowo wykonać demakijaż? Jakie najlepsze kosmetyki do demakijażu poleca Garnier?

O zaletach demakijażu

Bagatelizowanie codziennego demakijażu jest najbardziej życiowym powodem powstawania różnych niedoskonałości skóry. Dokładne zmywanie twarzy, wraz z okolicami oczu, jest bardzo ważne, ponieważ pozwala skórze odpocząć i dokładnie się zregenerować. Pozostawienie brudnej buzi na noc sprawia, że pory zatykają się, a wolne rodniki uwalniają, w efekcie nie tylko wywołując krostki, wągry i zaskórniki, ale także przyspieszając proces starzenia się skóry. Każda kobieta, która pragnie długo cieszyć się nieskazitelnie piękną i młodą skórą twarzy powinna do swojej codziennej praktyki na stałe włączyć dokładny demakijaż.

O kosmetykach do demakijażu oczu

Niedokładnie zmyty tusz do rzęs może spowodować podrażnienie spojówek, a także negatywnie wpłynąć na kondycję drobnych włosków. Z kolei niedbałe usunięcie cieni do powiek znacznie przyczynia się do powstawania zmarszczek. Dwa powyższe przykłady stanowią najlepszy dowód potwierdzający, że dokładny demakijaż oczu jest bardzo ważny. Aby nie dopuścić do nieprzyjemnych (i nieestetycznych) konsekwencji, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni kosmetyk do demakijażu oczu.

Przy wyborze kosmetyków w ogóle, trzeba kierować się jedną uniwersalną zasadą: należy wybierać te preparaty, które odpowiadają typowi i problemom naszej skóry. Jest to szalenie istotne, ponieważ, jak podkreślają dermatolodzy, nieadekwatnie dobrane środki myjące mogą naszej cerze wyrządzić wiele szkód. Tak więc, wybierając płyn do demakijażu należy sprawdzić, czy spełnia on nasze potrzeby.

W dalszej kolejności przy wyborze kosmetyków do demakijażu oczu bardzo ważne jest dopasowanie ich do typu makijażu, który wykonujemy. Jeśli mamy makijaż wodoodporny, musimy użyć nieco bardziej tłustego preparatu do demakijażu, jakim jest na przykład płyn dwufazowy. Z kolei, jeśli nasz makijaż jest nieco bardziej delikatny i został wykonany zwykłymi kosmetykami, wówczas wystarczą te same produkty, którymi oczyszczamy pozostałe partie twarzy – płyn micelarny czy mleczko kosmetyczne.

O kosmetykach do demakijażu oczu od Garnier

  • Garnier ekspresowy demakijaż oczu 2w1 – to wyjątkowy płyn dwufazowy, którego podwójna formuła zapewnia nie tylko perfekcyjny demakijaż, ale także uczucie odświeżenia i dogłębnego nawilżenia. Idealny do usunięcia makijażu wodoodpornego.

  • Garnier Essentials Odświeżający płyn do demakijażu oczu – to kosmetyk do oczyszczania skóry normalnej i mieszanej. Składniki tego preparaty wykazują się właściwościami odświeżającymi i silnie czyszczącymi, które dokładnie usuną wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ponadto Garnier Essentials posiada ekstrakt z winogron, odpowiedzialny za neutralizację toksyn.

  • Garnier Essentials Kojący płyn do demakijażu oczu – to preparat o bardzo łagodnym i delikatnym działaniu, przeznaczony dla skóry wrażliwej. Jego formuła wolna jest od alkoholu, sztucznych barwników i aromatów, a w zamian za to posiada szereg substancji aktywnych, w tym między innymi witaminę B5.

Wszystkie wymienione wyżej płyny do demakijażu od Garnier znajdziesz na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/okolice-oczu.

O tym, jak prawidłowo zmyć makijaż, czyli demakijaż krok po kroku

  • Płatek kosmetyczny nawilżony płynem do demakijażu przyłóż do powieki i pozwól aktywnym składnikom wniknąć w skórę. Przytrzymaj wacik na powiece przez kilkanaście sekund, a następnie zmyj tusz, wykonując pionowe ruchy. Cienie zmywa się za pomocą ruchów poziomych.

  • Również poziomym, ale bardzo delikatnym ruchem zmyj dolną powiekę, przesuwając wacik z zewnętrznej do wewnętrznej strony oka.

  • Resztki zanieczyszczeń zmyj pałeczką kosmetyczną nasączoną preparatem.

  • Na koniec zaaplikuj dobry krem pod oczy, np. Miracle Cream od Garniera, który pomoże nawilżyć i zregenerować cieniutką skórkę.

Share this Post:
Zobacz, jak prawidłowo zmywać makijaż oczu. Odkryj gamę produktów do demakijażu oczu od Garnier Reviewed by on September 21, 2015 .

Dokładne wykonanie demakijażu to podstawa codziennej pielęgnacji twarzy. Jednak wiele kobiet nie przykłada wagi do demakijażu oczu i wykonuje go tak, jak demakijaż pozostałych partii twarzy, szyi i dekoltu. A to duży błąd! Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego też wyróżnia się delikatnością i wrażliwością. Jej demakijaż powinien być wykonany w sposób specjalny, który