Chcesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs w naturalny sposób? Poznaj przydatne techniki pielęgnacyjno-makijażowe i wybierz właściwy tusz do rzęs!

 ›  › Chcesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs w naturalny sposób? Poznaj przydatne techniki pielęgnacyjno-makijażowe i wybierz właściwy tusz do rzęs!

Uroda

Chcesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs w naturalny sposób? Poznaj przydatne techniki pielęgnacyjno-makijażowe i wybierz właściwy tusz do rzęs!

Długie, pełne objętości i kusząco podkręcone – takie rzęsy są marzeniem wszystkich kobiet. Niestety prawda jest taka, że w naturze występują bardzo rzadko. Najczęściej taki efekt zapewniają nam doklejane sztuczne rzęsy lub różnorodne techniki pielęgnacyjno-makijażowe. Jak zatem możemy osiągnąć efekt sztucznych rzęs przy pomocy domowych metod? I na co zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do rzęs?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs olejkiem rycynowym

Współcześnie wiele kobiet decyduje się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs w gabinecie kosmetycznym. Choć są to skuteczne metody na zwiększenie ich objętości, to trzeba przyznać, że taki zabieg może je bardzo obciążyć, a przez to spowodować ich wypadanie. Dlatego przed podjęciem decyzji o zagęszczaniu rzęs w gabinecie, warto spróbować zwiększyć ich objętość przy pomocy domowych metod. Skutecznym, a przy tym tanim i bezpiecznym sposobem na długie i grube rzęsy jest stosowanie olejku rycynowego. Jego naturalne właściwości wzmacniające i odżywcze będę nie tylko przeciwdziałać ich wypadaniu, ale też przyspieszą porost nowych włosków.

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy?

Olejek rycynowy można stosować na kilka różnych sposobów – aplikując go bezpośrednio na rzęsy (np. przy pomocy starej szczoteczki od tuszu do rzęs) lub dodając kilka kropel do codziennie stosowanego płynu do demakijażu. Bez względu na metodę bardzo ważne jest to, aby olejek rycynowy stosować regularnie – tylko w ten sposób skutecznie zwiększymy długość i objętość naszych rzęs. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Chcąc wykonać efektowny makijaż oczu, a przy tym uzyskać efekt sztucznych rzęs, dużo uwagi należy poświęcić na wybór odpowiedniego tuszu. Powinien on posiadać lekką konsystencję, która nie obciąży rzęs, ale być przy tym bogaty w składniki, które skutecznie zwiększą ich objętość. Takim kosmetykiem jest między innymi tusz do rzęs L’Oreal Paris z serii False Lash Wings, który wydłuża i modeluje każdą rzęsę dzięki zawartości specjalnych włókien, a także asymetrycznej szczoteczce. Rzęsy po użyciu tuszu powinny być widocznie wydłużone i pogrubione, ale jednocześnie dokładnie rozczesane – to dodatkowo pogłębi efekt sztucznych rzęs.

Rzęsy jak u motyla, czyli jak malować rzęsy?

Jeżeli chcemy uzyskać efekt sztucznych rzęs i utrzymać go przez cały dzień lub noc, musimy trzymać się kilku prostych zasad makijażu.

  • Przed pomalowaniem rzęs należy nałożyć na nie odżywkę, podkręcić zalotką, a także delikatnie obsypać pudrem – cząsteczki pudru, łącząc się z tuszem do rzęs, zapewnią włoskom pełną objętość.
  • Tusz należy nakładać na rzęsy od ich nasady aż po same końce, najlepiej “zygzakowatym” ruchem. Taka metoda nakładania tuszu zapewni dojście do każdego włoska.
  • Efekt sztucznych rzęs może nam zapewnić nie jedna, lecz dwie lub nawet trzy warstwy tuszu do rzęs. Trzeba jednak pamiętać o tym, by drugą warstwę nałożyć dopiero po wyschnięciu tej pierwszej.
  • Przy malowaniu rzęs musimy unikać przesady – zbyt duża ilość tuszu na rzęsach może je posklejać.
  • Efekt pełnego wachlarza rzęs może nam zapewnić nie tylko maskara, ale też zastosowanie eyelinera – im grubsza kreska na powiece, tym rzęsy będą wydawały się pełniejsze. Należy jednak pamiętać, by w tym celu używać kosmetyku wyłącznie w czarnym kolorze – eyeliner w innym odcieniu może podkreślić “niedoskonałość” naszych rzęs.

Share this Post:
Chcesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs w naturalny sposób? Poznaj przydatne techniki pielęgnacyjno-makijażowe i wybierz właściwy tusz do rzęs! Reviewed by on November 25, 2015 .

Długie, pełne objętości i kusząco podkręcone – takie rzęsy są marzeniem wszystkich kobiet. Niestety prawda jest taka, że w naturze występują bardzo rzadko. Najczęściej taki efekt zapewniają nam doklejane sztuczne rzęsy lub różnorodne techniki pielęgnacyjno-makijażowe. Jak zatem możemy osiągnąć efekt sztucznych rzęs przy pomocy domowych metod? I na co zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do