TABLICE AKADEMICKIE

 ›  › TABLICE AKADEMICKIE

Dom i Ogród

TABLICE AKADEMICKIE

Zajęcia na wyższych uczelniach prowadzone są przez wykwalifikowana kadrę naukową, jednak trudno byłoby się jej obejść bez odpowiedniej jakości tablic akademickich, których powierzchnia zapewnia odpowiednią ilość miejsca na wyprowadzenie nawet najbardziej złożonego wzoru matematycznego (np.).

Istnieje wielu producentów i typów tego typu wyposażenia, jednak bardzo ciekawą i zaskakująco korzystną cenowo ofertą może poszczycić się marka Vittoria. Produkuje ona tablice akademickie trzech typów: zależne, niezależne oraz pojedyncze. Sama technologia produkcji powierzchni tablicy może być identyczna w każdym z nich, jednak różnią się one między sobą systemem przesuwania oraz wzajemnym układem przynajmniej dwóch tablic.

1. SYSTEM ZALEŻNY

Jest to system oparty o dwie tablice ułożone na kolumnach, których wzajemny ruch jest powiązany, np. opuszczając pierwszą – druga zaczyna się automatycznie podnosić. Zwykle konstrukcja tego typu oparta jest o specjalne profile aluminiowe, występujące w srebrnym kolorze (istnieje możliwościach anodyzacji na inne, bardziej nietypowe kolory). Każda z tablic wyposażona jest w półkę zamontowaną wzdłuż całej jej długości. Pełni ona rolę uchwytu podczas jej przesuwania, dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowego produktu. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli wśród uczelni wyższych. Zależnie od zapotrzebowania mogą być wykonane z blachy lakierowanej bądź ceramicznej (P3). Dostępna jest także wersja zielona – najbardziej klasyczna i dedykowana zwykle osobom lubującym się w używaniu standardowej kredy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać po nich specjalnym ścieralnym flamastrem.

2. SYSTEM NIEZALEŻNY

Modele z tym systemem charakteryzują się układem dwóch tablic ułożonych na czterech kolumnach (analogicznie jak w poprzednim systemie). Jednak ich wzajemny ruch jest całkowicie niezależny i ruszenie jedną nie oznacza przesunięcie się drugiej. Taki system umożliwia obniżenie jednej tablicy, na której pozostają naniesione przez prowadzącego notatki, podczas gdy druga może pełnić folę ekranu projekcyjnego. Jeżeli ściana za tablicami jest odpowiednio wykończona równie dobrze obie tablice mogą być pokryte notatkami, a ponad nimi lub pomiędzy może być odtworzone nagranie. Konstrukcja jest wykonana z aluminium (specjalnych profili), a do dolnej i górnej krawędzi każdej tablicy przymontowane są półki na całej ich długości. Podobnie jak wcześniej, pełnią one role uchwytu podczas przesuwania tablicy. Należy zwrócić uwagę na system jezdny, który wykonany został z wykorzystaniem łożysk teflonowych, które są wyjątkowo trwałe i bezawaryjne. Produkt może być dostosowany do pisania po nim odpowiednim flamastrem (ścieralnym) oraz standardową kredą.

3. Tablice akademickie pojedyncze

Jest to ostatni i najprostszy typ tablic akademickich, który jest często spotykany w szkołach średnich oraz podstawówkach. Zastosowany tutaj system obejmuje jedną tablicę, która może być przesuwana w orientacji pionowej, w celu dopasowania jej wysokości do uczniów lub wzrostu nauczyciela na moment prowadzenia wykładu.

Źródło zdjęć:

axtoria.pl

Share this Post:
TABLICE AKADEMICKIE Reviewed by on March 18, 2019 .

Zajęcia na wyższych uczelniach prowadzone są przez wykwalifikowana kadrę naukową, jednak trudno byłoby się jej obejść bez odpowiedniej jakości tablic akademickich, których powierzchnia zapewnia odpowiednią ilość miejsca na wyprowadzenie nawet najbardziej złożonego wzoru matematycznego (np.). Istnieje wielu producentów i typów tego typu wyposażenia, jednak bardzo ciekawą i zaskakująco korzystną cenowo ofertą może poszczycić się marka