Suchy szampon, świeże włosy bez mycia?

 ›  › Suchy szampon, świeże włosy bez mycia?

Uroda

Suchy szampon, świeże włosy bez mycia?

Wiele z Nas nie wyjdzie z domu zanim nie umyje, wysuszy i ułoży włosów. Czy aby na pewno codzienne mycie głowy jest dobre? Jak we wszystkim należy zachować umiar i jak wszystko również mycie głowy każdego ranka ma swoje plusy i minusy. Do zdecydowanych plusów należy oczyszczenie skóry głowy oraz włosów z sebum, kurzu oraz wszelkich pozostałości kosmetyków nakładanych na głowę w ciągu całego dnia. Do minusów zaliczyć możemy fakt, że częste mycie zmusza do częstej koloryzacji. Ponadto codzienne mycie może prowadzić do pozbawienia skóry głowy naturalnej warstwy łojowej, która ma zadanie ochronne, powodując tym samym jej wysuszenie. Wielu stylistów uważa, że częste mycie sprawia, że włosy nie układają się zbyt dobrze, puszą się i nie są tak błyszczące jak np. następnego dnia.

Trocken Shampoo Isana Hair – 9,99zł

243

Źródło: wizaz.pl

Najważniejsza jest równowaga i zrozumienie potrzeb własnej skóry, czasami lepiej zrobić sobie przerwę, taki dzień wolny od mycia głowy. Aby jednak nie czuć się źle i niekomfortowo możemy skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku, tzw. suchych szamponów. Świetne rozwiązanie na „zaspany” poranek, gdy nie ma na nic czasu jak również wyjazdy.

Zastosowanie tego typu produktu jest naprawdę proste, najważniejsze aby dobrze wstrząsnąć opakowaniem przed każdym użyciem, a następnie psikać pasmami najlepiej u nasady włosów. Na koniec można popsikać całą powietrznię włosów niewielką ilością produktu, odczekać ok. 2 minut, aby sebum zostało pochłonięte po czym dobrze wyczesać bądź wyszczotkować włosy i gotowe. Po zastosowaniu suchego szamponu włosy będą pełne objętości, świeże i błyszczące. Na rynku dostępne są produkty dostosowane nawet do konkretnego koloru włosów  – zawierające pigmenty jasne oraz ciemne, o różnych zapachach oraz właściwościach (zwiększające objętość , odżywiające).

Produkty godne polecenia:

Volume Lift lub Anti-Grease – Syoss

2345

Źródło: likesamantha.comHairX Pure Balance Dry Shampoo Oriflame ( również w wersji Volume Boost)

64256

Źródło: pl.oriflame.comExpress Dry Shampoo Sephora

543

Źródło: herworldplus.com

Volume Anti-Oil Hair Powder Marlies Möller  – suchy szampon w pędzlu

5634

Źródłolashesandblushes.blogspot.com

Light and Blonde; Medium and Brunette Batiste

2345

Źródło: batiste.nl

Share this Post:
Suchy szampon, świeże włosy bez mycia? Reviewed by on March 1, 2015 .

Wiele z Nas nie wyjdzie z domu zanim nie umyje, wysuszy i ułoży włosów. Czy aby na pewno codzienne mycie głowy jest dobre? Jak we wszystkim należy zachować umiar i jak wszystko również mycie głowy każdego ranka ma swoje plusy i minusy. Do zdecydowanych plusów należy oczyszczenie skóry głowy oraz włosów z sebum, kurzu oraz