SPODNIE DAMSKIE SKÓRZANE I MATERIAŁOWE

 ›  › SPODNIE DAMSKIE SKÓRZANE I MATERIAŁOWE

Moda

SPODNIE DAMSKIE SKÓRZANE I MATERIAŁOWE

Spodnie stanowią podstawowy element szafy każdej Kobiety, ceniącej także aspekty praktyczne. Trudno bowiem o bardziej uniwersalny element codziennego ubioru, który w zależności od zastosowanego materiału, kolorystyki (niekoniecznie musi być ona jednolita) oraz kroju – może sprawdzić się jako element eleganckiej kreacji.

Powszechnie uważa się, a może należałoby napisać, że „uważało się” iż jest to funkcja zarezerwowana dla sukienek bądź eleganckich spódnic. Współcześnie to właśnie spodnie górują zarówno na salonach, jak i w codziennym życiu. Produkowane są z wielu materiałów, jednak tymi najpopularniejszymi (poza jeansami) są spodnie materiałowe oraz skórzane – i to właśnie o nich warto napisać trochę szerzej.

SPODNIE MATERIAŁOWE

Uważane powszechnie jako jedne z najbardziej uniwersalnych – ubierane są zarówno do pracy, jak i wybierając się na spacer. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wkomponować je do bardziej wyrafinowanej kreacji, by zasiąść w nich do uroczystej kolacji. Należy podkreślić, że zarówno bardzo dobrze komponują się z bawełnianą koszulką jak i z elegancką bluzką. Jedno jest pewne – nie popełnisz dzięki nim, żadnej „modowej wpadki” – są one bazą bardzo wielu stylizacji. Jeżeli uwielbiasz bawić się kolorami – materiał z łatwością może być farbowany, nawet na najbardziej pstrokate kolory, zachowując przy tym neutralność dla skóry (zapewnia utrzymanie komfortu cieplnego oraz odpowiednią przepuszczalność powietrza). Oczywiście, na tym możliwości się nie kończą!

– eleganckie

Wysokiej jakości materiał, który zostanie odpowiednio skrojony i obrobiony, może dać niesamowity efekt w postaci eleganckich spodni. Można je spokojnie dopasować do wieku, okazji, posiadanej sylwetki, na ogólnej kreacji kończąc. Bardzo dobrze komponują się z bluzkami dresowymi, eleganckimi marynarkami oraz bluzkami.


– w stylu „casual” (tzw. codziennym)

Spodnie damskie materiałowe w stylu Casual, charakteryzują się wysokim komfortem użytkowym oraz praktycznością, trudno więc się dziwić, że są wykorzystywane podczas codziennego noszenia. Są idealne podczas spotkań w kawiarni, do kina oraz podczas codziennych zakupów. Ich olbrzymią zaletą poza uniwersalnością, jest mnogość stylów, kolorów oraz typów materiałów z jakich są produkowane. Występują w wielu krojach, z czego najpopularniejszymi są oczywiście „rurki” oraz klasyczne. Każda z nas bez większego problemu znajdzie coś dla siebie!

– gładkie

Cechą charakterystyczną spodni gładkich, jest oczywiście ich zewnętrzna powierzchnia, która wolna jest od typowej dla spodni materiałowych faktury. Stanowią one nieodłączny element regularnie powracającej mody – można nawet pozwolić sobie na stwierdzenie, że „wciąż triumfują” na rynku, ciesząc się cały czas dużym zainteresowaniem. Wykazują wiele cech praktycznych, jednak mogą być wykorzystane podczas bardziej wystawnych okazji (z pewnością nie będą powodem żadnego modowego skandalu).

Źródło grafik:

https://fabrykajeansow.pl

– różnokolorowe/wzorzyste

Spodnie nie muszą być nudne i szaro-bure – wystarczy odrobina chęci, by zwykłą codzienną kreację przekształcić w coś wyjątkowego. Wszystko to możliwe jest ze względu na łatwość z jaką materiał przyjmuje kolor oraz bezproblemowe nakładanie na niego różnorakich wzorów. Jeżeli uwielbiasz wojskowy styl „moro”, motywy kwiatów, drzew – jest to typ spodni jakiego potrzebujesz. Warto wspomnieć, że świat mody także zauważył olbrzymi potencjał tego typu ubioru i od jakiegoś czasu powstają spodnie materiałowe ozdobione różnymi wzorami, które możemy podziwiać na pokazach mody największych marek. Całe szczęście, że gdzie jest popyt, jest i podaż. Wystarczy trochę się rozejrzeć po okolicznych sklepach (bądź zajrzeć do sieci), by znaleźć coś „zwariowanego” i wyjątkowego.

Źródło grafik:

https://fabrykajeansow.pl

– spodnie o długości nogawki 7/8

Spodnie to podstawa większości garderób modnych i praktycznych Kobiet. Bez większego problemu można dobrać taki model, w którym nasza sylwetka będzie wyglądała najkorzystniej. Coraz bardziej popularne są stylizacje, które bazują właśnie na spodniach materiałowych. Spodnie o długości nogawki 7/8 są wyjątkowe, ze względu na swoją odmienność, bowiem kończą się trochę powyżej kostki, co pozwala na większą swobodę podczas kreowania stylizacji.

SPODNIE SKÓRZANE

Spodnie ze skóry naturalnej często wzbudzają duże kontrowersje, w szczególności w gronie osób walczących o prawa zwierząt. Jest to jednak materiał gwarantujący najwyższą trwałość oraz wytrzymałość spodni. Zapewnia także idealne dopasowanie do kobiecej sylwetki, podkreślając jej niewątpliwe walory. Pozwalają także na stworzenie niecodziennych stylizacji.

Alternatywą są spodnie ze skóry ekologicznej, przy której produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta. Charakteryzuje się ona podobnymi właściwościami co skóra naturalna (oczywiście jeżeli jest wysokiej jakości, na co należy zwrócić uwagę podczas prowadzonych zakupów). Jedno jest pewne – spodnie skórzane to de facto „must have” dla każdej nadążającej za modą Kobiety.

UWAGA HIT!

Słyszałaś o woskowanych spodniach? Ostatnimi czasy to niekwestionowany hit sprzedaży w wielu sklepach. Każdy szanujący się kreator mody posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden fason tego typu (w najnowszych kolekcjach). Stanowią ciekawy kompromis pomiędzy spodniami skórzanymi i materiałowymi (klasycznymi), bowiem mogą być noszone zarówno każdego dnia, ale także podczas eleganckich imprez – właśnie tej uniwersalności zawdzięczają swoją popularność.

Źródło wszystkich zdjęć:

https://fabrykajeansow.pl

Share this Post:
SPODNIE DAMSKIE SKÓRZANE I MATERIAŁOWE Reviewed by on January 4, 2018 .

Spodnie stanowią podstawowy element szafy każdej Kobiety, ceniącej także aspekty praktyczne. Trudno bowiem o bardziej uniwersalny element codziennego ubioru, który w zależności od zastosowanego materiału, kolorystyki (niekoniecznie musi być ona jednolita) oraz kroju – może sprawdzić się jako element eleganckiej kreacji. Powszechnie uważa się, a może należałoby napisać, że „uważało się” iż jest to funkcja