Skóra ze skłonnościami do przebarwień

 ›  › Skóra ze skłonnościami do przebarwień

Uroda

Skóra ze skłonnościami do przebarwień

Występowanie na skórze przebarwień nazywane jest inaczej hiperpigmentają – czyli zaburzeniem wytwarzania malaniny bądź jej niewłaściwym rozmieszczeniem w skórze. Może mieć ona wiele przyczyn, główna to promieniowanie UV i brak właściwej ochrony przed nim. Inne czynniki, które mogą spowodować pojawienie się przebarwień m.in. na naszej twarzy to zażywanie leków: hormonalnych – jak tabletki antykoncepcyjne, antybiotyków (działanie fotouczulające), ale również terapie hormonalne, ciąża. Paradoksalnie stosowanie pewnych kosmetyków bez ochrony przeciwsłonecznej może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc jak np. zawierające w swoim składzie retinol, alkohol, olejki eteryczne czy też kwasy AHA/BHA.

Raz powstałe przebarwienia mogą powracać dokładnie w tym samym miejscu, prawdopodobieństwo ich pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem. Wpływają na to głównie zmniejszone możliwości regeneracyjne skóry oraz kumulowanie się w niej uszkodzeń.

Jeżeli stosujemy kosmetyki, które mają na celu rozjaśnienie przebarwień – wyrównanie kolorytu skóry, nie możemy zapomnieć o jednoczesnym stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV (A i B), najlepiej aby był to SPF 30 lub 50. Jak we wszystkim tu również bardzo istotna jest systematyczność, jeżeli jednak przebarwienia są bardzo głębokie stosowanie kosmetyków może okazać się nie wystarczające, wówczas konieczny będzie zabieg u dermatologa – laser, IPL.

Najskuteczniejsze kosmetyki na przebarwienia to takie, które będą zawierały jeden ze składników:
witamina c (minimalnie 5%), kwas azelainowy (15-20%), arbutyna, hydrochinon (2%) – blokuje on produkcję melaniny, kwas kojowy, tretinoina.

Przykładowe kosmetyki o działaniu rozjaśniającym na które warto zwrócić uwagę to:
1. Krem ochronny na przebarwienia Lucidin Iwostin – 38zł

2. Koncentrat na przebarwienia Dark Spot Corrector Even Better Clinical Clinique – 230zł

3. Korektor na dzień roświetlający I wyrównujący kolor skóry Lumi Supreme AA Prestiże – 120zł

4. Krem hamujący produkcję melaniny Enlighten NeoStrata – 160zł

5. Punktowy koncentrat na przebarwienia Clairial Creme 10+ SVR – 144zł

 
Źródła:
tourmedica.pl
estheticon.pl
sintiva.pl
skinmed.pl
merlin.pl
wizaz.pl
esentia.pl

Share this Post:
Skóra ze skłonnościami do przebarwień Reviewed by on November 24, 2014 .

Występowanie na skórze przebarwień nazywane jest inaczej hiperpigmentają – czyli zaburzeniem wytwarzania malaniny bądź jej niewłaściwym rozmieszczeniem w skórze. Może mieć ona wiele przyczyn, główna to promieniowanie UV i brak właściwej ochrony przed nim. Inne czynniki, które mogą spowodować pojawienie się przebarwień m.in. na naszej twarzy to zażywanie leków: hormonalnych – jak tabletki antykoncepcyjne, antybiotyków