Skóra twarzy i słońce – chroń swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nie tylko w lato!

 ›  › Skóra twarzy i słońce – chroń swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nie tylko w lato!

Uroda

Skóra twarzy i słońce – chroń swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nie tylko w lato!

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Największym wrogiem naszej twarzy jest bezsprzecznie promieniowanie UV, które w bardzo krótkim czasie, jest w stanie doprowadzić do nadmiernego przesuszenia i odwodnienia naskórka, a także znacznie przyspieszyć proces starzenia się skóry. W jaki sposób promienie UV działają na naszą skórę? I jak skutecznie chronić ją przed negatywnymi skutkami korzystania ze słońca?

Niebezpieczne promieniowanie UVA

Na ziemię docierają dwa rodzaje szkodliwego promieniowania UV – UVA i UVB. Promieniowanie UVB odpowiada za brązowienie naszej skóry podczas opalania, a także poparzenia słoneczne, będące wynikiem “przedawkowania” słońca. Jednak dla wyglądu naszej skóry znacznie bardziej szkodliwe są promienie UVA, które przenikają w głębokie warstwy naskórka, prowadząc do jego przesuszania oraz niszczenia włókien kolagenowych, czego wynikiem jest szybkie starzenie się skóry. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że promienie UVA działają na skórę nie tylko podczas intensywnego opalania w miesiące wakacyjne, ale przez cały rok – z łatwością odwadniają naszą skórę i rzeźbią na niej zmarszczki nawet w środku zimy. Dlatego tak ważne jest, by chronić przed nimi skórę bez względu na warunki atmosferyczne.

Krem nawilżający z filtrami UV – komu potrzebny?

Właściwą ochronę przed szkodliwymi promieniami UV warto rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji twarzy. W tym przypadku niezbędny okaże się krem z filtrem UV, którego zadaniem jest tworzenie bariery ochronnej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Taki krem do twarzy powinien znaleźć się przede wszystkim w posiadaniu osób, które mają cerę suchą, normalną, wrażliwą, a także mieszaną – w tym przypadku prawdopodobieństwo odwodnienia skóry w poszczególnych partiach twarzy jest największe. Krem z filtrami UVA można z powodzeniem wykorzystać do codziennego stosowania przy skórze przesuszonej i odwodnionej, jak również w sytuacji, gdy na naszej twarzy pojawia się niekomfortowe uczucie szorstkości, pieczenia i ściągnięcia naskórka.

Krem do twarzy z ochroną UVA  – gdzie go znaleźć?

Niestety na rynku kosmetycznym mało jest takich preparatów do codziennego stosowania, które chroniłyby skórę przed odwodnieniem oraz szkodliwym działaniem promieni UVA. Produktów tego typu warto jednak szukać w aptece – jedną z marek, która swoje kosmetyki wzbogaca filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UVA jest La Roche-Posay. W ofercie tej firmy możemy znaleźć między innymi intensywnie nawilżający krem o długotrwałym działaniu (do 24h), który zapewnia skórze odpowiedni poziom nawodnienia, zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem słońca, a także wzmocnienie mechanizmów odpornościowych skóry. Krem zawiera specjalną formułę z cząsteczkami kwasu hialuronowego, które wykazują działanie zarówno nawilżające, jak i przeciwzmarszczkowe.

Nawadniaj skórę od środka

Osoby, których skóra posiada tendencje do przesuszania oraz odwodnienia, powinny starać się uzupełniać braki wody w organizmie również naturalnymi sposobami. Picie dużych ilości wody mineralnej jest w tym przypadku jak najbardziej wskazane – w ten sposób nawodnimy skórę od środka, a przy tym wzmocnimy naturalną barierę ochronną naskórka.

Unikaj solarium

Bardzo często wydaje nam się, że unikanie długotrwałego przebywania na słońcu odpowiednio ochroni nas przed szkodliwym wpływem promieni UV. Tymczasem okazuje się, że działają one na nas równie niekorzystnie podczas wielu codziennych czynności np. jazdy samochodem czy spaceru po mieście. Zdecydowanie należy też unikać korzystania z solarium – badania pokazują, że kilkuminutowy kontakt z lampami UV jest znacznie bardziej szkodliwy dla skóry i zdrowia człowieka niż kilka godzin spędzonych na naturalnym słońcu.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów do twarzy z filtrami ochronnymi przed słońcem, dostępna na stronie: http://www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Nawil%C5%BCenie-od%C5%BCywianie-wra%C5%BCliwej-sk%C3%B3ry-twarzy-cnd1116.aspx

Share this Post:
Skóra twarzy i słońce – chroń swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nie tylko w lato! Reviewed by on September 21, 2015 .

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Największym wrogiem naszej twarzy jest bezsprzecznie promieniowanie UV, które w bardzo krótkim czasie, jest w stanie doprowadzić do nadmiernego przesuszenia i odwodnienia naskórka, a także znacznie przyspieszyć proces starzenia się skóry. W jaki sposób promienie UV działają na naszą skórę? I jak