RĘCZNIKI I TKANINY BAWEŁNIANE DLA DZIECI

 ›  › RĘCZNIKI I TKANINY BAWEŁNIANE DLA DZIECI

Dom i Ogród

RĘCZNIKI I TKANINY BAWEŁNIANE DLA DZIECI

Jest to obszerny temat, który krótko omówimy w kontekście tego co dla nas najważniejsze, a mianowicie – dzieci. Wysokogatunkowa bawełna ma olbrzymią zaletę – jest w 100% naturalnym produktem, który jest odpowiednio chłonny, zapewnia transpirację powietrza i właściwie nie uczula.

No dobrze, gdzie jednak poszukiwać tej najwyższej jakości, która zakrawa już o legendy? Odpowiedź jest prosta: w internecie, ewentualnie w przysłowiowym sklepie “za rogiem”. Jednak takich już jest niewiele, a jeżeli istnieją to ich asortyment zwykle jest bardzo okrojony (ceny za to odpowiednio wysokie). Funkcjonuje wiele sklepów i hurtowni internetowych, które oferują swój towar także klientom detalicznym. Poszukując ręczników dla dzieci powinniśmy sięgnąć po odpowiednio barwione propozycje, aby zaspokoić potrzebę ekspresji swoich pociech. Odpowiednio wysoka gramatura natomiast zapewni wysoką chłonność i maksymalną trwałość produktu. Niestety często się o tym zapomina. Musisz zwracać uwagę na to “czym barwiony” jest kupowany przez Ciebie bawełniany produkt – musi być to odpowiedni barwnik spełniający wymogi dotyczące braku toksyczności.

RĘCZNIKI BAWEŁNIANE

Powinny charakteryzować się odpowiednio wysoką gramaturą, najlepiej oscylującą od 500g/m2 i wyżej. Będzie to ręcznik “gruby”, niezwykle przyjemny i doskonale chłonący wodę. Natomiast dzięki odpowiedniej jakości surowca nie straci nic na swoich walorach – należy jedynie odpowiednio o niego dbać i nie przesadzać z wysokością temperatury podczas prania. Oczywiście zastosowana chemia także ma znaczenie. Jest to jednak kwestia indywidualna produktu, a sposób utrzymania go w higienicznej czystości będzie odpowiednio przedstawiony bezpośrednio na jego opakowaniu.

UWAGA: Warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas ręcznik posiada “OEKO-TEX STANDARD 100-Tekstylia godne zaufania zbadane na substancje szkodliwe”.

TKANINY BAWEŁNIANE

Tkaniny bawełniane znajdują wiele zastosowań, tym bardziej jeśli mamy zaufaną i sprawną krawcową lub samemu lubimy szyć. Współcześnie rynek jest bogaty w różnego rodzaju tkaniny o niemalże dowolnym rozmiarze, gramaturze, a nawet zdobieniu. Oczywiście pod kątem dzieci w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę rysunki super bohaterów, zwierząt, natury – wszystko aby zobaczyć jak zasypiają z uśmiechem na twarzy. Paradoksalnie to niewiele kosztuje, ponieważ sama tkanina nie jest droga w zakupie. Większym problemem jest odpowiednie jej późniejsze obrobienie i wykorzystanie. Jednak jest to gra warta świeczki, bowiem specjalnie uszyta pościel będzie zdecydowanie wyższa jakościowo i po prostu lepsza niż to co dostaniesz w tej samej cenie w markecie. Niestety żyjemy w czasach gdzie maszynowa produkcja wyparła ceną (nie jakością) klasyczne podejście do tematu. Jeżeli nie chcesz sięgać po klasyczną tkaninę, równie dobrze możesz wykorzystać bawełnianą “Minky” – najważniejsza jest jakość, która przekłada się na trwałość końcowego produktu.

Także w tym przypadku tkanina powinna mieć certyfikat: OEKO-TEX Standard 100

Źródło zdjęć:

https://wolka-obrusy-hurt.pl/

Źródło zdjęć:

https://wolka-obrusy-hurt.pl/

Share this Post:
RĘCZNIKI I TKANINY BAWEŁNIANE DLA DZIECI Reviewed by on December 27, 2018 .

Jest to obszerny temat, który krótko omówimy w kontekście tego co dla nas najważniejsze, a mianowicie – dzieci. Wysokogatunkowa bawełna ma olbrzymią zaletę – jest w 100% naturalnym produktem, który jest odpowiednio chłonny, zapewnia transpirację powietrza i właściwie nie uczula. No dobrze, gdzie jednak poszukiwać tej najwyższej jakości, która zakrawa już o legendy? Odpowiedź jest