Przeprowadzki

 ›  › Przeprowadzki

Dom i Ogród

Przeprowadzki

Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu musi zmierzyć się z przeprowadzką. Najczęściej wygląda to tak, że pierwsza zmiana miejsca zamieszkania ma w okresie studiów.

Źródło zdjęcia: http://www.brotherstransport.pl/

Opuszczamy domowe pielesze i wyruszamy w świat, najczęściej do akademika. Kolejna przeprowadzka zazwyczaj związana jest z założeniem rodziny. Tak czy inaczej, za każdym razem trzeba ją zaplanować, zorganizować transport, poznosić/pownosić rzeczy. Jest to więc połączone wyzwanie z zakresu logistyki, kondycji fizycznej, zdolności manualnych i transportowych. Warto więc skorzystać z pomocy.

Kto miałby nam pomóc? Kolega, ojciec, szwagier? Na pewno sprawdziliby się przy takiej robocie, ale po co ich angażować? Można temat ogarnąć samemu, wystarczy wynająć profesjonalną firmę zajmującą się przeprowadzkami.

Jak wygląda taka usługa? Najlepiej zobrazować to przykładem. Młoda rodzina przeprowadza się z kamienicy w mieście do domku na przedmieściach. O ile ubrania, książki, garnki można zapakować w kartony, to duże przedmioty wymagają większego wysiłku i przede wszystkim ostrożności. Wystarczy wspomnieć o 40 calowym telewizorze czy lustrze – łatwo można je uszkodzić podczas przeprowadzki. A co z meblami? Pracownicy firmy przeprowadzkowej zadbają o nie od A do Z. w przypadku mebli oznacza to więc rozłożenie ich, zniesienie po schodach, transport do nowego domu, złożenie ich na nowo.

Przeprowadzki ze skręcaniem mebli Brothers Transport Warszawa

 

Przeprowadzka wymaga oczywiście odpowiedniego samochodu. Osobowym autem nie przewieziemy wszystkiego, potrzebny jest przynajmniej bus. Firma zajmująca się taxi bagażowym powinna więc dysponować takim autem. Dobrze sprawdzają się takie pojazdy jak Peugoet Boxer w wersji l3h2 o przestrzeni ładunkowej paki to 12,6 m2 czy Peugeot Expert l2h2 o przestrzeni 9 m2. Warto zauważyć, że zlecenie transportu profesjonalnemu kierowcy jest rozsądnym rozwiązaniem. Nie tylko dobrze zna miasto ,ale i bezpiecznie dowiezie nasze przedmioty.

A co jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą? Najczęściej to właśnie na szefie spoczywa zarządzanie tym projektem, chyba że mówimy o naprawdę dużej firmie, gdzie mamy zatrudnione osoby do takich zadań. Przeprowadzka całej firmy to duże wyzwanie. Z jednej strony wzrasta liczba przedmiotów, sprzętu do przewiezienia, z drugiej cały projekt trzeba przeprowadzić szybko. Każdy dzień, w którym przedsiębiorstwo nie działa, to brak zysku. W tym przypadku również warto zatrudnić dobrą firmę przeprowadzkową i powierzyć jej sprzęt, dokumenty, a także meble biurowe.

Zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty firmy transportowej, trzeba pamiętać, by sprawdzić jaki jest dokładnie jej zakres obowiązków, np. czy firma zapewnia skręcanie mebli, czy dysponuje własnymi narzędziami oraz materiałami (wkrętarki, folia bąbelkowa, stretch, kartony). Większość przedsiębiorstw typu taxi bagażowe gwarantuje darmową wycenę, ale i tak lepiej się upewnić przed wydaniem naszej gotówki.

Źródło zdjęcia: http://www.brotherstransport.pl/

Share this Post:
Przeprowadzki Reviewed by on February 12, 2019 .

Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu musi zmierzyć się z przeprowadzką. Najczęściej wygląda to tak, że pierwsza zmiana miejsca zamieszkania ma w okresie studiów. Źródło zdjęcia: http://www.brotherstransport.pl/ Opuszczamy domowe pielesze i wyruszamy w świat, najczęściej do akademika. Kolejna przeprowadzka zazwyczaj związana jest z założeniem rodziny. Tak czy inaczej, za każdym razem trzeba ją zaplanować,