POŚCIEL – PODSTAWA KOMFORTU SNU

 ›  › POŚCIEL – PODSTAWA KOMFORTU SNU

Dom i Ogród

POŚCIEL – PODSTAWA KOMFORTU SNU

Około połowę naszego życia spędzamy w łóżku, co powinno przekładać się na możliwie wysoką jakość materaca, kołdry, poduszki oraz pościeli. Czy tak jest – niekoniecznie, jednak mają one olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i ogólne wysypianie się.

Pościel wybierana jest przez większość ludzi przez pryzmat wyglądu, tego jaka grafika została na nią nadrukowana. Wykorzystane materiały często są sprawą pomijalną albo w najlepszym przypadku drugorzędną. Skutki takiej ścieżki wyboru są często opłakane. Nie dajmy się zwariować – wybierajmy z głową! Zanim cokolwiek kupicie pomyślcie chwilę “czego potrzebujecie”. Oczywiście podstawowym kryterium musi być rozmiar, aby odpowiadał posiadanej kołdrze oraz poduszkom. Następną kwestią jest materiał z jakiego jest wykonana. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wysokogatunkowa bawełna, która nie tylko zapewnia odpowiednią transpirację podczas snu, ale także utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Jest także całkowicie naturalnym materiałem, co w dzisiejszych czasach jest wartością dodaną.

Kolejnymi kwestiami są:

– dobór wzoru i koloru do przyjętego stylu pomieszczenia, tak aby zachować z nim pełną harmonię,

– kolor i styl pościeli powinny współgrać z ramą posiadanego łóżka (jeżeli dodatkowo udało się odpowiednio dobrać dywan oraz poduszki – wynik będzie idealny),

– sama pościel nie musi być w ostatecznym rachunku wyznacznikiem wnętrza (jego dominantą),

– coraz bardziej popularne są duże kołdry zakrywające całe łóżko – jeżeli nie będziecie walczyć z partnerem/partnerką o kołdrę – będzie to dobry kierunek.

ROZMIAR POŚCIELI

Najpopularniejszymi rozmiarami kołdry są: 140x200cm oraz 160x200cm, jednak są także większe 140x220cm, a można spotkać nawet 200x200cm lub 220x240cm. Te ostatnie wariacje zakładają pościel składającą się z 2 poduszek, ale jednak wspólnej kołdry. Rozmiary poduszek sugerowane są już standardowe, aby nie mieć w przyszłości większych problemów z doborem poszewek. Oczywiście wszystko zależy od Was!

DOBÓR MATERIAŁU

Jest to jeden z najważniejszych kryteriów, może nawet najważniejszy jakim powinniśmy się kierować podczas zakupów. Rynek pościeli jest bogaty i obejmuje wiele typów materiałów, z których każdy ma swoje zalety, ale także i wady.

– Pościel z bawełny

Znakomity wybór ze względu na fakt, że wykonana z niej pościel “oddycha”, jest także miękka, zwykle bardzo sprężysta i przyjemna w dotyku. Można spotkać się z macerowaną bawełną, która sama w sobie jest mocniejsza i bardziej lśniąca.

Pościel z flaneli

Wyjątkowy materiał, który w istocie jest tkaną 100% bawełną, która zachowała jej delikatność w dotyku, dobre właściwości grzewcze oraz wysoką chłonność. Sama w sobie jest trudniejsza w utrzymaniu bowiem wymaga wykorzystywania odpowiednich środków zmiękczających tkaniny. Sprawdzajcie gramaturę, aby przy wyborze nie trafić na podrzędny produkt.

– Pościel satynowa

Bardzo delikatna w dotyku, co przysparza jej zwolenników. Jest pozyskiwana z przędzy czesankowej, która nadaje jej delikatności oraz połysku. Bardzo popularny typ pościeli w gorące okresy roku – powierzchnia wykazuje lekkie właściwości “schładzające ciało”. Nie przysparza także większych problemów z mięciem się.

Inne, mniej popularne materiały z jakich produkuje się pościel to: krepa, mikrowłókno, jersey oraz len (kanfas).

Podczas zakupów kierujcie się marką oraz ceną, przy czym najdroższy produkt nie musi być najlepszy. Jednak zwykle jakość idzie w parze z ceną, a przynajmniej do pewnego momentu.

 

Źródło zdjęć:
https://posciel-dziecka.pl

Share this Post:
POŚCIEL – PODSTAWA KOMFORTU SNU Reviewed by on December 28, 2018 .

Około połowę naszego życia spędzamy w łóżku, co powinno przekładać się na możliwie wysoką jakość materaca, kołdry, poduszki oraz pościeli. Czy tak jest – niekoniecznie, jednak mają one olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i ogólne wysypianie się. Pościel wybierana jest przez większość ludzi przez pryzmat wyglądu, tego jaka grafika została na nią nadrukowana. Wykorzystane materiały