Pielęgnacja dłoni

 ›  › Pielęgnacja dłoni

Uroda

Pielęgnacja dłoni

Dłonie są naszą wizytówką, zawsze kiedy witamy się z kimś, podajemy rękę, warto wówczas mieć gładkie oraz delikatne dłonie.

Skóra dłoni jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Jest to część ciała na której bardzo widać zmęczenie, przepracowanie, zmarszczki. Proces starzenia się skóry dłoni rozpoczyna się już około 30 roku życia, dlatego bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnować nasze dłonie powinniśmy przez cały rok, dzięki wnikliwej obserwacji możemy dobrać odpowiednie preparaty do ich aktualnego stanu:

  • jeśli skóra dłoni staje się szorstka i sucha zastosujmy kremy zawierające glicerynę, mocznik, sorbitol – substancje te zwiążą wodę na powierzchni naszych komórek
  • skóra dłoni, na której pojawiają się już zmarszczki powinna być potraktowana kremem z kwasem hialuronowym, witaminą E, retinolem, kolagenem
  • jeśli dłonie są podrażnione, bądź doskwiera nam atopowe zapalanie skóry sprawę załagodzić mogą kremy zawierające lanolinę, D-pantenol.

Nasze dłonie potrzebują szczególnej pielęgnacji zimą, kiedy najbardziej narażone są na niesprzyjające warunki środowiska wiatr oraz mróz. Właśnie w tym okresie często zdarza się, że skóra dłoni jest czerwona, szorstka a nawet popękana, oczywiście można temu zapobiec:

  • zawsze miejmy przy sobie krem do rąk, aby w każdej chwili móc nawilżyć swoje dłonie
  • raz na jakiś czas stosujmy peeling do skóry dłoni, który umożliwi nam pozbycie się martwego naskórka, a tym samym zapewni lepsze wchłanianie między innymi kremów nawilżających

Jeżeli z jakiś względów skóra naszych dłoni stanie się bardzo zniszczona, możemy poddać ją zabiegom regeneracyjnym. Takim przykładowym zabiegiem do pielęgnacji dłoni jest parafinowanie. Polega on na 30-minutowym moczeniu dłoni w płynnej parafinie, następnie ręce owija się folią i ubiera rękawiczki frotte. Na zakończenie należy w skórę dłoni wsmarować specjalny krem.

Piękne dłonie są naszym atrybutem, dlatego warto o nie dbać każdego dnia. Właściwa pielęgnacja dłoni jest kluczem do sukcesu.

 

Źródło:

http://happyandtrendy.pl/

Share this Post:
Pielęgnacja dłoni Reviewed by on December 4, 2014 .

Dłonie są naszą wizytówką, zawsze kiedy witamy się z kimś, podajemy rękę, warto wówczas mieć gładkie oraz delikatne dłonie. Skóra dłoni jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Jest to część ciała na której bardzo widać zmęczenie, przepracowanie, zmarszczki. Proces starzenia się skóry dłoni rozpoczyna się już około 30 roku życia, dlatego bardzo