Olejek arganowy – eliksir młodości

 ›  › Olejek arganowy – eliksir młodości

Uroda

Olejek arganowy – eliksir młodości

Olejek arganowy nazywany jest eliksirem młodości, złotem Maroka. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele olejków, jednak niezwykłością arganowego jest fakt, że jest on produkowany metodami naturalnymi przez kobiety tylko w jednym miejscu na świeci, małej berberyjskiej (marokańskiej) wioseczce. Pozyskiwany jest on z orzechów drzewa arganowego.

To co najważniejsze w tym niezwykłym olejku, to bardzo wysoka zawartość naturalnych antyoksydantów, które zapewniają nam ochronę przed wolnymi rodnikami. Posiada o wiele więcej witaminy E niż np. oliwa z oliwek, a także kwas linolowy, witaminę F (działającą przeciwzapalnie) oraz sterole roślinne (sprzyjające gojeniu). Ma działanie silnie antyoksydacyjne, regenerujące, nawilżające, odżywiające, szczególnie jest polecany po 50 roku życia, ale stosować może go każdy.

Olejek arganowy jest bardzo wydajny – do aplikacji wystarczy tylko kilka kropel, ponadto szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Można go stosować na twarz, włosy, ciało, paznokcie. Bardzo dobrze załagodzi skórę po opalaniu, ma rewelacyjne działanie w przypadku zmarszczek, blizn, rozstępów oraz stwardnień skóry. Wykorzystywany jest również przy problemach związanych z łuszczycą, egzemą, trądzikiem oraz łojotokowym zapaleniu skóry.

Najważniejsze aby podczas zakupu olejku arganowego (czystego) zwrócić uwagę, czy napewno został wyprodukowany w Maroko (jak ze wszystkim, również tu zdarzają się podróbki), najlepiej kupować sprawdzone produkty i w pewnych miejscach.

Olejek arganowy czysty 100%:

Olej Arganowy Nacomi

634576

Źródło: wizaz.pl

Olejek arganowy 100% Argan Oil John Masters Organics

435634754

Źródło: wizaz.pl

d’Argan Oil CosmoSpa

65445246345

Źródło: cosmospa.com.pl

Niejednokrotnie produkt ten wykorzystywany jest jako jeden ze składników podczas produkcji wielu kosmetyków. Znajdziemy go między innymi w szamponach, odżywkach do włosów, ciała, paznokci, w farbach, masłach do ciała, kremach do twarzy.

Produkty z wykorzystaniem olejku arganowego:

Seria Argan Sine Organique

719435250

Źródło: wizaz.pl

Seria Olejek Arganowy Bielenda

8768

Źródło: bielenda.pl

Seria HairX Restore Therapy Oriflame

4537655

Źródło: oriflame.com

Co ciekawe w zależności od metody pozyskiwania tego niezwykłego olejku, może być on stosowany jako kosmetyk ale również jako produkt spożywczy. Znalazł również zastosowanie w medycynie – obniża cholesterol, wzmacnia odporność organizmu, poprawia krążenie krwi.

Share this Post:
Olejek arganowy – eliksir młodości Reviewed by on July 8, 2015 .

Olejek arganowy nazywany jest eliksirem młodości, złotem Maroka. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele olejków, jednak niezwykłością arganowego jest fakt, że jest on produkowany metodami naturalnymi przez kobiety tylko w jednym miejscu na świeci, małej berberyjskiej (marokańskiej) wioseczce. Pozyskiwany jest on z orzechów drzewa arganowego. To co najważniejsze w tym niezwykłym olejku, to bardzo wysoka