Najlepsze odżywki na masę

 ›  › Najlepsze odżywki na masę

Fitness

Najlepsze odżywki na masę

Wielu z nas pragnie przybrać na czystej masie mięśniowej. Powody mogą być bardzo różne, np.: by zaimponować dziewczynie a czasem by wzbudzić zazdrość u kumpli. Nie istotny jest powód, który popycha nas do walki o lepszą formę.

U podstaw budowania masy mięśniowej leży odpowiednie odżywianie, trening, odpowiedni czas na regenerację oraz oczywiście suplementy diety. W kwestii większości z wymienionych aspektów znajdziemy pomoc na różnych forach kulturystycznych – jednak w kwestii najlepszych suplementów diety już niekoniecznie.

Poniżej postaram się odpowiedzieć pokrótce na pytanie „W jaki sposób odróżnić najlepsze odżywki na masę od tych niskiej jakości?”

Rolą odżywek na masę jest uzupełnienie braków w diecie – a konkretnie węglowodanów, białka lub tłuszczy. Każdy z nas na wstępie powinien poświęcić chwilę czasu na weryfikację swojego odżywiania (skład oraz częstotliwość posiłków). Bez świadomości „czego nam brakuje” nie dobierzemy najlepszej dla nas odżywki. Wśród suplementów tego typu mamy do wyboru gainiery, bulki oraz białka. Każdy z tych produktów różni się składem procentowym makroelementów. Gainiery składają się najczęściej z 20% białka, 70% węglowodanów oraz koło 10% tłuszczu. Produkty typu „bulk” oferują nam porównywalną ilość białka oraz węglowodanów (najczęściej w proporcji 1:1) z minimalną ilością tłuszczu. Białka charakteryzują się przynajmniej 70% koncentracją „białka w białku”.

Wyjaśniliśmy już sobie podstawowe różnice między odżywkami na masę – przejdźmy zatem do charakterystyki ich jakości. W każdym przypadku zwracajmy uwagę na pochodzenie znajdujących się w określonym produkcie substancji odżywczych. Niezależnie od typu produktu, który wybierzemy najistotniejsza jest jakość wykorzystanych przy produkcji suplementu węglowodanów. Najczęściej są to maltodekstryny, których jakość jest różna (niestety producenci nie udostępniają takiej informacji jaki jest procent scukrzenia wykorzystanego surowca). W mojej ocenie warto wybierać produkty, które oparte są o najlepsze węglowodany takie jak Vitargo. Z kolei białko powinno być pochodzenia zwierzęcego – jest ono pełnowartościowe w przeciwieństwie do białek roślinnych. Warto tutaj zwrócić uwagę, że istnieją badania, których wyniki wskazują na negatywny wpływ większych porcji białka sojowego na potencję młodych mężczyzn.

Najlepsze odżywki na masę = najszybsze i najlepsze efekty.

Źródło:
kreatyna.edu.pl

Share this Post:
Najlepsze odżywki na masę Reviewed by on January 2, 2015 .

Wielu z nas pragnie przybrać na czystej masie mięśniowej. Powody mogą być bardzo różne, np.: by zaimponować dziewczynie a czasem by wzbudzić zazdrość u kumpli. Nie istotny jest powód, który popycha nas do walki o lepszą formę. U podstaw budowania masy mięśniowej leży odpowiednie odżywianie, trening, odpowiedni czas na regenerację oraz oczywiście suplementy diety. W