Najczęściej popełniane błędy makijażowe cz.1

 ›  › Najczęściej popełniane błędy makijażowe cz.1

Uroda

Najczęściej popełniane błędy makijażowe cz.1

Są kobiety, które nie uznają makijażu, na co dzień są naturalne, bez upiększania i nakładania na siebie kolejnych warstw specyfików. Szersze grono kobiet nie wychodzi jednak z domu bez makijażu na twarzy. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia. Jeśli jednak malujemy się każdego dnia, zwróćmy uwagę, czy aby na pewno robimy to prawidłowo. Istnieją typowe błędów na, które nie zwracamy uwagi, jednak są one bardzo widoczne dla otoczenia, oto kilka z nich:

– niewłaściwie dobrany podkład – stworzenie efektu maski, czyli zastosowanie za ciemnego podkładu, a jednocześnie zastosowanie go w za dużej ilości – niewłaściwe jego rozprowadzenie, taki zabieg postarza nasz wygląd. Podkład w odcieniu za jasnym, zbytnio wyostrza rysy, uwidacznia zmarszczki oraz sprawia, że jesteśmy blade i „bez życia”. Podkład powinien być tak dobrany, aby był jak najbardziej zbliżony do naszego koloru cery.

Saint Laurent Podkład Le Touche Eclat – BR30 Beige Rose – 30ml- 153zł

– nie stosowanie korektora – skóra wokół oczu jest cieńsza, co sprawia, że bardziej widoczne są żyłki, czy też cienie po ciężkiej , nieprzespanej nocy, dlatego tak istotne jest zastosowanie odpowiednio dobranego korektora.

Concealer Jar 30zł

– używanie bronzera w niewłaściwy sposób – zły kierunek jego nakładania, tutaj najczęstszym błędem jest zrobienie brązowej kropki pośrodku policzka, co naprawdę wygląda bardzo niekorzystnie.

Illuminating Face And Body Bronzer 55zł

– usta jaśniejsze niż kolor cery, tzw. typu „nude”, zmniejszają nasze usta, sprawiają, że wyglądamy starzej i zdecydowanie niekorzystnie

– sklejone rzęsy, z widocznymi grudkami. Najważniejsze jest, aby zacząć malować rzęsy od samej nasady, im więcej warstw tuszu nałożymy tym większe jest prawdopodobieństwo, że tusz zacznie się kruszy, będą widoczne grudki, a rzęsy posklejają się, zamiast mieć ich więcej, będziemy mieć cztery sklejone. Kolejnym tego typu błędem jest widoczne odbicie rzęs na powiekach, kiedy mrugamy zanim tusz zdążył wyschnąć, wówczas należy wilgotnym patyczkiem usunąć widoczne odbicie, w przeciwnym razie wyglądamy bardzo niedbale.

Jeżeli wykonujemy już makijaż, pamiętajmy o pewnej złotej zasadzie lepiej mniej niż więcej i nie popełniajmy błędów, które będą wpływały na nasz niekorzystny wygląd. Powodzenia!!!

Źródło:
douglas.pl

Share this Post:
Najczęściej popełniane błędy makijażowe cz.1 Reviewed by on November 21, 2014 .

Są kobiety, które nie uznają makijażu, na co dzień są naturalne, bez upiększania i nakładania na siebie kolejnych warstw specyfików. Szersze grono kobiet nie wychodzi jednak z domu bez makijażu na twarzy. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia. Jeśli jednak malujemy się każdego dnia, zwróćmy uwagę, czy aby na pewno robimy to prawidłowo. Istnieją typowe błędów