Mydła konfekcjonowane

 ›  › Mydła konfekcjonowane

Uroda

Mydła konfekcjonowane

Idąc do sklepu drogeryjnego i stając przed półką, na której znajdują się mydła oraz inne wyroby służące do utrzymania higieny, jawi nam się obraz dobrze nam znany. Niemal identyczne w swojej prostocie i estetyce opakowania stoją w równych rzędach. Metod wyboru tego produktu jest kilka: sugerując się firmą, ceną, zapachem, nawet kolorem.

Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie odkrycia przez klienta mydeł konfekcjonowanych. Kostka mydła kojarzy nam się z mniej lub bardziej określonym kształtem, czasem obłym, czasem ostro zarysowanym i kanciastym. Z kolei wyrób konfekcjonowany tego typu to uczta dla oczu oraz często dla pozostałych zmysłów. Sam widok tych towarów potrafi wzbudzić tak wiele emocji, że kiedy chce się opisać czym tak naprawdę one są, natłok myśli i skojarzeń plącze nam szyki.

Zacznijmy więc może od ich najbardziej intuicyjnej funkcji jaka nasuwa nam się w pierwszej chwili kontaktu z nimi. Ozdobny charakter tych ręcznie wykonywanych produktów, często wręcz będących wyznacznikiem bardzo dobrego wzornictwa same w sobie, skutecznie hamuje naszą chęć docelowego ich użycia – jako środek higieny. Wysmakowane opakowania, forma np. kształt truskawki, zastosowane zdobienia… artystycznie rzecz ujmując, małe dzieła sztuki.

Warto pamiętać, że te produkty nie mają tylko za zadanie wyglądać. Ich wartość użytkowa stoi również na wysokim poziomie. Zawarte w mydłach konfekcjonowanych składniki jak masełko shea, algi morskie, kozie mleko czy aloes powodują, że są równie skuteczne co piękne. Oczywiście idealnie nadają się na upominek. Postawienie takiego zdobionego mydła w przestrzeni łazienki na pewno okaże się dla niej korzystne pod względem poprawy jej walorów wizualnych.

Rozmiar tych wyrobów mydlarskich jest tak samo różnorodny jak ich wygląd. Możemy zamówić produkt, który będzie miał 30 g (i będzie w formie małego misia panda, motylka, dinozaura, owieczki, świnki, kota, serduszka lub aniołka), jak i 200 g – mydła imitujące swoim wyglądem strukturę kryształu: bursztynu, malachitu, rubinu bądź granatu. Przyciągający wygląd nie pozbawia ich jednak właściwości jakie ma użyta do ich produkcji masa np. mydła o parametrach peelingujących.

Na brzegu wanny mogą więc stać małe zwierzaki, muszle a nawet rośliny np. róże. Bardzo bogatą ofertę mydeł konfekcjonowanych posiada wielu producentów. Wszystkie rodzaje wymienionych powyżej produktów można znaleźć zazwyczaj w przygotowanym (przypominam: ręcznie wyrabiane) asortymencie.

Ciekawą ofertą jest umieszczenie na takim mydle pożądanego napisu, loga czy rysunku. Jeśli chodzi o jego kolor oraz zapach, w tej kwestii również możemy zadecydować, by uzyskać produkt reklamowy według własnego uznania. A cena? Przy 100 gramowej kostce jest to niecałe 20 złotych, a w przypadku trochę większej, bo ważącej 140 gramów około 25 zł.

 

Materiał powstał dzięki współpracy ze sklepem lareina.pl.

Share this Post:
Mydła konfekcjonowane Reviewed by on March 2, 2015 .

Idąc do sklepu drogeryjnego i stając przed półką, na której znajdują się mydła oraz inne wyroby służące do utrzymania higieny, jawi nam się obraz dobrze nam znany. Niemal identyczne w swojej prostocie i estetyce opakowania stoją w równych rzędach. Metod wyboru tego produktu jest kilka: sugerując się firmą, ceną, zapachem, nawet kolorem. Jednak prawdziwa zabawa