Moda włoska w Polsce

 ›  › Moda włoska w Polsce

Moda

Moda włoska w Polsce

Włochy – kraj od lat uwielbiany z rozmaitych powodów. Mimo upływu wieków nadal cieszy się ogromną popularnością. Rzym, Mediolan, piękne zabytki, Koloseum.

To miejsca do których wciąż chętnie wracamy. Potęgą tego kraju są również bardziej przyziemne sprawy takie jak cappuccino, czy pizza, wokół, której nadal krążą kontrowersje po tytułem, czy potrafimy w tej kwestii dorównać słonecznej Italii. I tu natrafiłam na bardzo ciekawą wypowiedź Roberto Poice, Włocha mieszkającego w Gdańsku, który jasno stwierdził, że w Polsce nie zje pizzy, która jest bardzo dziwna i jest z pepperoni.

Ponadto mamy włoski design, czy samochody. Doskonałym przykładem łączenia polsko – włoskich sił może być Instytut Viamoda – który działa we współpracy z prestiżowymi uczelniami we Włoszech, gdzie potencjalnym studentom przybliżają wysoką kulturę i jakość włoskiego designu. Kierunki instytutu, to m.in. zarządzanie w sektorach mody, komunikacja, PR w modzie, czy projektowanie dzianin – innowacyjne technologie.

Jednak mówiąc Włochy myślimy – ubrania i akcesoria. I tu przychodzą nam do głowy głownie takie marki jak Armani i Versace. Okazuje się jednak, że te komercyjne marki wcale nie są jedynymi włoskimi odniesieniami w Polsce. Do czołowych firm zalicza się m.in. Tod’s (buty), Parsol (okulary) Loro Piana (odzież), Borsalino (kapelusze), Brioni (garnitury męskie). A skoro o garniturach mowa, to warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach o swój wygląd dbają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, co jest nie zwykle istotne w doborze modowych trendów.

Włosi jak już wyżej zostało wspomniane specjalizują się w tworzeniu dodatków i akcesoriów. Według większości Polaków cechują się one przede wszystkim elegancja, trwałością i solidnością wykonania. A co jeśli chodzi o ceny tych przyjemności? Cóż, pewnie w każdym przeciętnym sklepie z odzieżą znaleźlibyśmy tańsze pozycje, ale przecież każdy z nas czasem nie może oprzeć się perspektywie noszenia czegoś, co wzbudzi zazdrość koleżeństwa.

Podsumowując poniższy tekst warto zapytać, jak długo moda włoska może się w Polsce utrzymać? Tu trzeba przyznać, że włoski styl mimo, iż miewa różne okresy swojej świetności jest tak ukorzeniony w naszej kulturze, że z pewnością jeszcze długo będzie przekazywany następnym pokoleniom.

 


Źródła grafik:
trendnstylez.com
gleni.it
understandingitaly.com
autoevolution.com
cafepress.com
nedayinitaly.com

Share this Post:
Moda włoska w Polsce Reviewed by on November 7, 2014 .

Włochy – kraj od lat uwielbiany z rozmaitych powodów. Mimo upływu wieków nadal cieszy się ogromną popularnością. Rzym, Mediolan, piękne zabytki, Koloseum. To miejsca do których wciąż chętnie wracamy. Potęgą tego kraju są również bardziej przyziemne sprawy takie jak cappuccino, czy pizza, wokół, której nadal krążą kontrowersje po tytułem, czy potrafimy w tej kwestii dorównać