Moda japońska

 ›  › Moda japońska

Moda

Moda japońska

Moda japońska – każdy musi mieć swoje zdanie!

Japonia, kraj, który mimo, że położony tak daleko od naszego kontynentu, wielu z nas fascynuje i… zadziwia! Właśnie zadziwia, bo słowo dziwna, to najczęściej używany wyraz przy określaniu mody japońskiej. Dla wielu z nas styl japoński bywa również szokujący, na co doskonałym przykładem jest tytuł artykułu o tamtejszej modzie zamieszczony w jednym z najpopularniejszych polskich dzienników – ,,Tylko nie ubierz się tak na pasterkę”. Czas pasterki zbliża się wielkimi krokami, dlatego mamy nadzieje, że poniższy artykuł pomoże Wam zdecydować, czy faktycznie kraj kwitnącej wiśni jest w kwestii mody aż tak odrażający?

moda-japonska-3

Źródło: jego-styl.pl

399_2

Źródło: zeberka.pl

moda_jap_8_Medium_400x400

Źródło: chihiro.blox.pl

Recepta – kolorowo i bogato

Sukienki z aksamitnymi wstążkami, koronki, słodkie falbanki, parasolki, gorsety, kapelusiki, czy aksamity – a to wszystko zazwyczaj w jasnych odcieniach różu, bieli, czy błękitu. Ważne, by japońska dziewczyna całkowicie przypominała śliczną, porcelanową laleczkę. Bardzo popularny jest również tak zwana Gothic Lolita, czyli czarne ozdobne gorsety, do których dobierane są równie atrakcyjne dodatki. W przypadku tego stylu najczęściej dobiera się przesadny makijaż podkreślający cały image. A skoro o dodatkach mowa japonki uwielbiają biżuterie, która nakładają na siebie często w dużych ilościach. Prawdziwym szaleństwem okazują się jednak spinki do włosów. Zdarza się, że tamtejsze dziewczyny potrafią założyć nawet kilkanaście kolorowych zapinek. Bluzki sweterki rękawiczki, byle różowo i… słodko! Jako ciekawostkę można uznać fakt, że dziewczyny z Japonii czerpią modę z innych kontynentów. Stąd na przykład moda farbowania włosów na jasny blond oraz… godziny spędzane w solarium!

French maid

French maid, czyli strój pokojówki – często spotykany na ulicach Japonii. Strój składa się z czarnej, lub granatowej sukienki, białego fartuszka, przestronnych rękawów, koronek, kokardek i podkolanówek. Jeśli chodzi o krój – tu pełna dowolność. Od bardzo zabudowanych, po odważne z dużymi wycięciami.

e2357_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_3bf3918e689eba5a3d7d2025cbfaf247

Źródło: pytajcie.polki.pl

z15026131Q,Japonskie-ulice-sa-pelne-ciekawych-ludzi--ktorzy-s

Źródło: deser.pl

Być jak swój idol!

Często, gdy ktoś jest dla nas inspiracją, to chcemy się do niego upodobnić. Przy czym polscy fani najczęściej oddają hołd kupując płyty znanego artysty, czy licytując przedmioty do niego należące. W Japonii pojęcie inspiracja jest brane bardzo dosłownie. Dlatego dorosły człowiek w stroju Myszki Miki, czy bohatera ulubionej komputerowej gry idący po ulicy nie robi na nikim dużego wrażenia.

japonska-moda-676034

Źródło: stylio.pl

japan-style-dluga-damska-marynarka-mmm-l-2-kolory-1498091285

Źródło: daikirai.pun.pl

blog-japan-moda-01

Źródło: pontikos-podrozuje.blogspot.com

hbz-street-style-HC-13-070612-10-lgn

Źródło: shushu.pl

Hime gal

Źródło: tgz.com.pl

Share this Post:
Moda japońska Reviewed by on March 19, 2015 .

Japonia, kraj, który mimo, że położony tak daleko od naszego kontynentu, wielu z nas fascynuje i… zadziwia! Właśnie zadziwia, bo słowo dziwna, to najczęściej używany wyraz przy określaniu mody japońskiej. Dla wielu z nas styl japoński bywa również…