Moda angielska

 ›  › Moda angielska

Moda

Moda angielska

Anglia – Londyn, Big Ben, rodzina Królewska, Oxford, Tamiza – długo by można wymieniać. Kraj ten słynie z wielu słynnych rzeczy, które podziwiamy do dziś. Jedyna w swoim rodzaju jest również tamtejsza moda. Oczywiście, jednym ze słynniejszych szczegółów są kapelusze – tysiące kapeluszy, każdy w innym fasonie, rozmiarze, kolorze. Angielskie panie nie mogą się bez nich obyć na co dzień, a przede wszystkim w przypadku ważnych uroczystości. Ten kraj ma bardzo bogatą historie, nie tylko pod względem politycznym, ale i również w kwestii mody. Czy powodem może być Monarchia? Tego do końca nigdy się pewnie nie dowiemy. Ale przecież do dziś często czytamy jak dobrze sprzedają się w Anglii sukienki, choć troszkę upodobnione do tych, które miała na sobie księżna Kate. Z pewnością jednak nie wszystkich w Anglii stać, by kupować ubrania rzędu kilkunastu tysięcy funtów. Jak więc wygląda dziś angielska moda na ulicach?

Po pierwsze rurki – noszą je wszyscy, kobiety, mężczyźni, dzieci. Dostępne jasne, ciemne, a nawet marmurkowe. Kolejnym modowym hitem pań i panów okazują się wełniane swetry. Jeśli chodzi o same dziewczyny, to te nastawione są raczej na pokazywanie swojej kobiecości. Wysokie szpilki, delikatne (nie raz lekko prześwitujące) sukienki, podarte rajstopy, legginsy, czy skórzane kurtki. Z kolei biorąc pod uwagę mężczyzn, tu zauważa się przede wszystkim jeden istotny szczegół – mokasyny na gumowej podeszwie, w tak zwanym stylu żeglarskim. Ponadto w Anglii mężczyzna noszący pierścionki, naszyjniki, branzoletki, czy innego rodzaju błyskotki nie robi na nikim wielkiego wrażenia.

Anglia kojarzy nam się z elegancja, która w wyraźnym stopniu tam panuje. Gdy trzeba ubierają się tam wizytowo decydując się szarość, granat i czerń. Zdarzają się ,,kolorowi” ekscentrycy, są tam jednak w znacznej mniejszości. Dopasowane kolory, fasony, idealnie dobrany makijaż i fryzura – oto wizytówka angielki w sytuacji ważnych okoliczności.

Co ciekawe moda angielska tak barwna, jednak patrząc na stroje anglików (jak i ich samych) można odnieść wrażenie, że… wcale o siebie nie dbają!

Jak zatem można określić styl angielski? Właściwie dwu, a może i nawet trzy poziomowo. Z jednej strony na co dzień angielska młodzież ceni sobie luz, swobodę i wygodę. Z drugiej strony, w wyjątkowych sytuacjach stawiają na szyk i elegancje. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo często można spotkać barwne postacie, nie bojące się eksperymentować z kolorem, fasonem, i doborem dodatków.

Share this Post:
Moda angielska Reviewed by on February 5, 2015 .

Anglia – Londyn, Big Ben, rodzina Królewska, Oxford, Tamiza – długo by można wymieniać. Kraj ten słynie z wielu słynnych rzeczy, które podziwiamy do dziś. Jedyna w swoim rodzaju jest również tamtejsza moda. Oczywiście, jednym ze słynniejszych szczegółów są kapelusze – tysiące kapeluszy, każdy w innym fasonie, rozmiarze, kolorze. Angielskie panie nie mogą się bez