Moda Ameryki Łacińskiej

 ›  › Moda Ameryki Łacińskiej

Moda

Moda Ameryki Łacińskiej

Moda latynoska – by poczuć się jak na gorącej Kubie!

Tak naprawdę na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak często sięgamy po uroki latynoskich klimatów. Praktycznie każde większe miasto ma szkołę salsy, a my (szczególnie drogie panie), coraz częściej chcemy imponować znajomym na imprezach zmysłowo kołysząc biodrami. Jako ciekawostkę można dodać, że salsę tańczono już latach 30-tych w piosence Ignacja Pineiro ,,Echale Salsita”. Z czasem popularność tego tańca, a co za tym idzie latynoskich klimatów znacznie wrastała. Bo najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa na imprezach! A skoro o imprezach mowa – to przecież zawsze pozostaje pytanie ,,w co się ubrać?” Panie muszą nastawić się na wdzięk i kolor, panów z kolei obowiązuje całkowity luz.

Falbany, koronki i żywe kolory

Suknie z falbanami okazują się być jedną z podstaw latynoskiego stylu. Najczęściej spotykane w czerwieni, coraz częściej spotykamy jednak i inne kolory takie jak błękit, pomarańcz, róż, a nawet czerń. Do Waszego wyboru pozostaje również ilość i wielkość falbanek. Z kolei inne latynoskie inspiracje, to przylegające do ciała żakiety i bardzo wysokie obcasy. Moda gorących, kubańskich klimatów silnie stawia również na kolorystykę i wzornictwo. Dlatego oprócz wyżej wspomnianych falbanek strzałem w dziesiątkę okazują się być sukienki z wyrazistymi koronkami, lub dużymi kolorowymi kwiatami. Jeśli chodzi o dodatki, tu niezawodny element – kwiat wpięty we włosy i już będziesz błyszczeć!

Gorąca Kuba vs…. Dziki Zachód!

Na jednym z ostatnich pokazów mody zaprezentowano chyba jedyną w swoim rodzaju kolekcje łącząca klimaty amerykańskiego Dzikiego Zachodu z dodatkiem latynoskich elementów. Mieliśmy do czynienia z kreacjami z jeansu, zamszu, oraz koszulami w kratę połączona z koronkami i jedwabnymi apaszkami. A to wszystko w odcieniach brązu, beżu, różu i bieli. Całość uzupełniały pojemne torby i buty kowbojki. Trzeba przyznać, że słysząc to zestawienie na pierwszy rzut oka możemy uznać za wręcz egzotyczne. Okazuje się jednak, że proporcjonalne dobranie poszczególnych elementów sprawia, że z pozoru ryzykowny ubiór staje się całkiem miłą propozycją.

 

Moda męska, czyli postaw na luz!

Jeśli chodzi o panów, to tu oczywiście nie kładziemy żadnego nacisku na dodatki, za to stawiamy na całkowitą wygodę. Jeansy, delikatnie rozpięte koszule w kolorowe kwiaty z marynarką, lub bez. W tym sezonie to połączenie będzie królowało wśród mężczyzn.

Share this Post:
Moda Ameryki Łacińskiej Reviewed by on July 8, 2015 .

Moda latynoska – by poczuć się jak na gorącej Kubie! Tak naprawdę na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak często sięgamy po uroki latynoskich klimatów. Praktycznie każde większe miasto ma szkołę salsy, a my (szczególnie drogie panie), coraz częściej chcemy imponować znajomym na imprezach zmysłowo kołysząc biodrami. Jako ciekawostkę można dodać, że salsę tańczono