Mężczyźni coraz bardziej interesują się modą

 ›  › Mężczyźni coraz bardziej interesują się modą

Moda

Mężczyźni coraz bardziej interesują się modą

Moda to podobno domena kobiet. Nic bardziej mylnego! Świat mody przesiąknięty jest kreatywnymi mężczyznami, którzy każdego dnia pociągają za sznurki w tym najbardziej dochodowym biznesie świata. Od kreatorów domów mody takich jak Karl Lagerfeld, przez znanych stylistów i redaktorów naczelnych pism modowych, jak Mikołaj Komar z rodzimego podwórka, aż po gwiazdy internetowych lookbooków streetwearowych i blogerów modowych. Choć moda tworzona jest przez mężczyzn dla kobiet, to właśnie płeć przeciwna zaczyna się coraz mocniej modą interesować.

 

Skąd czerpią inspiracje?

Nikogo nie zaskoczy fakt, że największym i najbardziej wpływowym źródłem inspiracji młodych mężczyzn jest internet. To właśnie tam podpatrują oni światowe trendy i modę ulicy Nowego Jorku czy Tokio. Dzięki sieci mają oni możliwość bycia na bieżąco nie tylko z tym, co dzieje się na światowych wybiegach mody, ale mogą też uczestniczyć aktywnie w tworzących się wokół marek czy subkultur trendach, wodocznych na portalach społecznościowych, blogach i videoblogach. Najczęściej zainteresowani są oni kulturą alternatywną i nieszablonowymi pomysłami mody streetwearowej, która co rusz burzy wszystkie konwenanse. I chyba właśnie to jest dla nich najbardziej wciągające w modzie. Nieodkryte przestrzenie, przekraczanie kolejnych granic smaku i gustu oraz możliwość poznawania innych kultur poprzez ubiór za pomocą sieci.

 


 

Gdzie i co kupują?

Choć centra handlowe wyrastają w każdym dużym mieście jak grzyby po deszczu, nie są one wcale miejscem destynacji młodych Polskich mężczyzn. Odstraszają ich wielkie przestrzenie, średni wybór (bo przecież wszyscy noszą to samo) i natarczywe panie ekspedientki. Znacznie bardziej cenią sobie offowe sklepy młodych projektantów czy internetowe sklepy streetwearowe (http://theavenue.pl/), w których wybór jest znacznie większy i na tyle różnorodny, że rzadko spotkasz kogoś w podobnym ciuchu na ulicy. A to jest dla nich najważniejsze – by być unikatowym.

 

Co się dla nich liczy?

Główną kwestią, prócz zachowania indywidualności, jest jakość towaru, który kupują. Co więcej, badania pokazują, że są oni w stanie zapłacić znacznie więcej za towar doskonałej jakości, niż przeciętna mieszkanka Polski. Mężczyźni chcą mieć pewność, że ciuch, na który wydają swoje ciężko zarobione pieniądze jest tego wart, nie rozleci się po pierwszym praniu i będzie modny przez więcej niż jeden sezon. To praktyczne podejście od ubrań (i życia) chyba nigdy im nie zniknie, ale może właśnie to jest metoda na bycie modnym każdego dnia? 

Share this Post:
Mężczyźni coraz bardziej interesują się modą Reviewed by on August 3, 2015 .

Moda to podobno domena kobiet. Nic bardziej mylnego! Świat mody przesiąknięty jest kreatywnymi mężczyznami, którzy każdego dnia pociągają za sznurki w tym najbardziej dochodowym biznesie świata. Od kreatorów domów mody takich jak Karl Lagerfeld, przez znanych stylistów i redaktorów naczelnych pism modowych, jak Mikołaj Komar z rodzimego podwórka, aż po gwiazdy internetowych lookbooków streetwearowych i