Metody walki z alergią

 ›  › Metody walki z alergią

Zdrowie i Sport

Metody walki z alergią

Alergia to dolegliwość która dotyka coraz więcej osób. Można zmagać się z nią od najmłodszych lat życia, albo nabyć ją już w dorosłości. Bywa bardzo uciążliwa, a jej symptomy utrudniają wykonywanie nawet najprostszych codziennych czynności.

Oczywiście trzeba radzić sobie z nią wieloma farmakologicznymi sposobami, ale istnieje też szereg domowych metod wspomagających leczenie.

Zaczynając od prostych sposobów radzenia sobie z dolegliwościami alergicznymi, należy w pierwszej kolejności zadbać o środowisko w jakim najczęściej przebywamy. Należy eliminować wszelkiego rodzaju pyłki, kurz. Powietrze powinno być jak najczystsze i umiarkowanie wilgotne, dlatego trzeba pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń. Materiały z jakimi alergik ma do czynienia, tj. ubrania, pościel koce, narzuty, powinny być regularnie prane (najlepiej w środkach czystości dla alergików).

Po zastosowaniu się do podstawowych zasad czystości, warto zapoznać się z właściwościami produktów naturalnych, które mogą pomóc przy wszelkiego rodzaju alergiach. I tak np. dobrą decyzją będzie wprowadzenie do swojej diety czosnku i cytryny (zawartość kwertecyny, działającej podobnie jak leki antyhistaminowe) oraz produktów bogatych w witaminę. Do walki z alergią warto wykorzystać również działanie miodu, czy octu jabłkowego. Nie należy zapominać o wspaniałych właściwościach ziół. Warto aby w kąciku alergika znalazły się rumianek, pokrzywa, tymianek, eukaliptus, czarny bez, czy olej z czarnuszki. Są to produkty niezastąpione w zwalczaniu alergii.

Należy pamiętać również o utrzymaniu pewnych nawyków żywieniowych, które na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc w walce z alergią. Jest to wyeliminowanie potencjalnych alergenów, unikanie produktów mlecznych, oraz wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw i owoców dostarczających witaminy i minerały wzmacniające organizm.

W walce z alergią ważne jest aby utrzymać jak najlepszą formę fizyczną organizmu. Bo jak wiadomo silny organizm to zdrowy organizm, albo jak wolą inni – w zdrowym ciele zdrowy duch. Tak czy inaczej warto zadbać o równowagę psychiczna i fizyczną, w czym pomóc mogą ćwiczenia, np. zastosowanie jogi dla lepszej kondycji ciała i ducha.

Źródło:

Alergia – http://blog-antyalergiczny.pl/kategorie/alergia/

Sklep dla alergika https://www.alsos.pl

Share this Post:
Metody walki z alergią Reviewed by on April 29, 2016 .

Alergia to dolegliwość która dotyka coraz więcej osób. Można zmagać się z nią od najmłodszych lat życia, albo nabyć ją już w dorosłości. Bywa bardzo uciążliwa, a jej symptomy utrudniają wykonywanie nawet najprostszych codziennych czynności. Oczywiście trzeba radzić sobie z nią wieloma farmakologicznymi sposobami, ale istnieje też szereg domowych metod wspomagających leczenie. Zaczynając od prostych