Materiały do szycia ubrań

 ›  › Materiały do szycia ubrań

Moda

Materiały do szycia ubrań

Sztuczne czy naturalne?

Czy zastanawialiście się, z czego wykonane są ubrania, w których chodzicie? Część z was powie, że nie ma to znaczenia. I tu się na chwilę zatrzymajmy. Czy rzeczywiście nieistotne jest to, z jakiego materiału wyprodukowano naszą bluzkę czy spodnie? Wręcz przeciwnie, jest to bardzo ważne, gdyż nasz organizm wchłania aż trzy czwarte substancji zawartych w tym, co nosimy. Zatem już teraz możemy stwierdzić, że tylko naturalne materiały się dobre dla naszego zdrowia, zaś te sztuczne nam szkodzą. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pigmenty, których użyto do ich zabarwienia. One również mogą być szkodliwe i to nie tylko dla nas, ale dla całego środowiska. Wszystko się zgadza, tylko co wybierać, skoro półki sklepowe aż uginają się od ubrań wykonanych z syntetyków?

Bawełna dobra do wszystkiego

Jedną z najbardziej popularnych tkanin pochodzenia naturalnego jest bawełna. Uzyskuje się ją z torebek nasiennych rośliny tak samo nazywanej. Bawełna jest materiałem miękkim, przewiewnym i wygodnym w noszeniu. Jest delikatna dla skóry i dzięki swej elastyczności nadaje się do produkcji ubrań niemal każdego rodzaju. Doskonale nadaje się do szycia. Jest też świetnym podkładem pod nadruki. Wykonuje się z niej materiały takie jak kreton, satyna, popelina, woal, gabardyna itp.

Bawełna ma też swoich przeciwników, którzy zgodnie twierdzą, że tkaniny syntetyczne są znacznie trwalsze, mniej się gniotą i dłużej zachowują swój pierwotny kształt. Mimo tego nie przepuszczają powietrza, co powoduje, że bardziej się w nich pocimy, są niemiłe w dotyku i często bywają drażniące dla skóry. Dlatego też nasze ciało znacznie lepiej czuje się otulone miękką i naturalną tkaniną.

Nadruk własnych wzorów

W odpowiedzi na oczekiwania świadomego konsumenta, poszukującego czegoś wyjątkowego, wyróżniającego się i jednocześnie ekologicznego na rynku zaczęły się pojawiać firmy oferujące ciekawe sposoby na urozmaicenie naszej garderoby. Często firmy produkujące tkaniny oferują także usługę drukowania na nich dowolnych wzorów. Mamy zatem możliwość zaprojektowania swojego własnego wzoru i nadrukowania go na tkaninach, które w stu procentach składają się z naturalnej bawełny. Co więcej, można tego często dokonać za pośrednictwem strony internetowej, a więc siedząc przykładowo na własnej kanapie i wykonując kilka kliknięć myszką. Proponowane materiały i tkaniny cechują się wysoką jakością oraz tym, iż są całkowicie ekologiczne, a zaprojektowane są szczególnie z myślą o szyciu ubrań i dodatków wnętrzarskich. Najlepsze, gdyż najbardziej bezpieczne dla zdrowia, druki na tkaninach są wykonywane specjalną technologią posiadającą certyfikat OEKO-TEX. Dzięki niemu, mamy gwarancję, że materiał będzie nieszkodliwy dla naszego organizmu. Czego chcieć więcej, skoro możemy mieć tkaninę zdrową dla ciała i jednocześnie cieszącą oko?

Tego typu materiały pozwalają nam na wykonanie wielu rodzajów garderoby, począwszy od bielizny, poprzez koszule, żakiety, spódnice, spodnie czy na nakryciach wierzchnich kończąc. Ponadto możemy dobrać tkaninę do obić tapicerskich lub do wykonania narzuty na naszą ukochaną kanapę. Dzięki nim nasza garderoba stanie się nietuzinkowa, a wnętrze naszego domu może zostać odmienione.

Źródło: CottonBee.pl

Share this Post:
Materiały do szycia ubrań Reviewed by on March 2, 2015 .

Sztuczne czy naturalne? Czy zastanawialiście się, z czego wykonane są ubrania, w których chodzicie? Część z was powie, że nie ma to znaczenia. I tu się na chwilę zatrzymajmy. Czy rzeczywiście nieistotne jest to, z jakiego materiału wyprodukowano naszą bluzkę czy spodnie? Wręcz przeciwnie, jest to bardzo ważne, gdyż nasz organizm wchłania aż trzy czwarte