Masaż filipiński

 ›  › Masaż filipiński

Zdrowie i Sport

Masaż filipiński

Masaż to jeden z najpopularniejszych zabiegów wpływających zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Swoją sławę zyskał już w czasach starożytnych i bardzo szybko rozprzestrzenił się po całej kuli ziemskiej.

Obecnie istnieje bardzo wiele jego odmian, dlatego też każdy z nas odnajdzie technikę idealną dla siebie. Nie da się jednak ukryć, iż każda z nich przynosi prawdziwe ukojenie dla naszego organizmu i niesie za sobą niecodzienne doznania.

W ostatnich czasach zaobserwowano, iż klienci salonów SPA coraz większą sympatią darzą masaże wywodzące się z dalekich krajów. Jednym z nich jest chociażby masaż filipiński, który uchodzi za część orientalnego systemu uzdrawiania i jest połączeniem szeroko zakorzenionej tradycji z nutką nowoczesności. Technika ta przez wieki stosowana była przez uzdrowicieli, którzy leczyli nią rozmaite dolegliwości, w tym bóle głowy, stres i nerwice, choroby tarczycy oraz wątroby. To jednak nie jedyne jego atuty. Masaż filipiński znakomicie oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn, dotlenia układ krążeniowy poprawiając cyrkulację krwi, a także rozgrzewa ścięgna i stawy, przynosząc niebywałe ukojenie osobom borykającym się z rozmaitymi bólami. Oprócz szerokiego katalogu zalet zdrowotnych, wpływa on również na stan skóry, która natychmiast staje się odżywiona, jędrna oraz aksamitna w dotyku.

Sekret masażu filipińskiego tkwi w specjalnej technice, która polega na stymulowaniu dłonią punktów rozmieszczonych na całym ciele. Są one odpowiednio uciskane i rozcierane. Masażysta skupia się głównie na głowie, dłoniach oraz stopach. To tutaj znajdują się specjalne receptory, których stymulacja przynosi natychmiastowe odprężenie. Podczas rytuału dodatkowo wykorzystuje się olejki eteryczne, które pozwalają na rozluźnienie mięśni. Wszystko odbywa się przy dźwiękach tradycyjnej azjatyckiej muzyki. Dzięki masażowi filipińskiemu jesteśmy w stanie przenieść się w odległe zakątki świata i osiągnąć wyjątkową harmonię ciała oraz umysłu.

Masaż filipiński obejmujący wszystkie partie ciała trwa około półtorej godziny i kosztuje od 150 złotych wzwyż. Nie da się jednak ukryć, iż taki relaks wart jest każdej ceny.

Źródło:

http://www.uroda.com/artykuly/tajemnice-masazu-filipinskiego

http://paradizzo.pl/

 

Share this Post:
Masaż filipiński Reviewed by on February 29, 2016 .

Masaż to jeden z najpopularniejszych zabiegów wpływających zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Swoją sławę zyskał już w czasach starożytnych i bardzo szybko rozprzestrzenił się po całej kuli ziemskiej. Obecnie istnieje bardzo wiele jego odmian, dlatego też każdy z nas odnajdzie technikę idealną dla siebie. Nie da się jednak ukryć, iż każda z nich