Marcin Musur – ogrodnik z pasją

 ›  › Marcin Musur – ogrodnik z pasją

Dom i Ogród

Marcin Musur – ogrodnik z pasją

Pomijając wszelkie kwestie indywidualnych preferencji czy kosztów utrzymania – dom ma niepowtarzalny atut jakim jest możliwość posiadania własnego ogrodu. Każdy kto kocha naturę ma wtedy duże pole do popisu. Wie o tym Marcin Musur, który profesjonalnie zajmuje się projektowaniem ogrodów.

Ogród to wspaniała sprawa. Grill ze znajomymi w ciepłą wakacyjną noc to jeden z najlepszych przykładów. Wiele osób, choćby młodych którzy się właśnie wybudowali, zwraca się do Marcina Musura, by pomógł im zrealizować wymarzony ogród. Jedni mają swoje pomysły, ale brakuje im fachowego wykonawcy i profesjonalnego spojrzenia na sprawę, inni oczekują gotowego projektu.

Marcin Musur stara się tworzyć ogrody przyjazne, a jednocześnie nie wymagające nadmiernej pracy przy pielęgnacji. Raczej naturalistyczne, kwitnące i pachnące. Z oczkiem wodnym, szumiącym wodospadem i pluskającymi rybami. Projektant podkreśla, że bardzo podobają mu się kamienie, szczególnie w połączeniu z wodą. Wykorzystuje je do budowy oczek wodnych, strumyków. Kamienie stanowią więc naturalne, współgrające z roślinami, elementy ogrodu. Musur ma jednak również wiele innych pomysłów, jak np. szumiące ozdobne trawy, kontrastujące liście w różnych odcieniach zieleni, żółci i czerwieni. Dodatkowo wszystko można uatrakcyjnić oświetleniem ogrodowym LED. Najlepiej samemu się o tym przekonać odwiedzając galerie na stronie projektanta marcinmusur.pl.

Marcin Musur działa w branży projektowania ogrodów nieprzypadkowo. Z jednej strony tworzenie zielonych enklaw to jego pasja, z drugiej ma do tego pełne kwalifikacje. W 1986 roku ukończył Architekturę Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po kilku latach założył firmę prowadzę firmę projektującą i zakładającą ogrody, która do dziś działa z powodzeniem na rynku. Zakres jej działalności jest szeroki – oczka wodne, mała architektura, ścieżki ogrodowe, podjazdy, czy zagospodarowanie tarasów i ogrodów na dachach. Marcinowi pomaga Małgorzatą Stefańczyk – architekt krajobrazu, specjalizujący się w projektowaniu.

Źródło grafik:

Marcin Musur – https://marcinmusur.pl/

Źródło grafik:

Marcin Musur – https://marcinmusur.pl/

Share this Post:
Marcin Musur – ogrodnik z pasją Reviewed by on December 17, 2018 .

Pomijając wszelkie kwestie indywidualnych preferencji czy kosztów utrzymania – dom ma niepowtarzalny atut jakim jest możliwość posiadania własnego ogrodu. Każdy kto kocha naturę ma wtedy duże pole do popisu. Wie o tym Marcin Musur, który profesjonalnie zajmuje się projektowaniem ogrodów. Ogród to wspaniała sprawa. Grill ze znajomymi w ciepłą wakacyjną noc to jeden z najlepszych