Łóżka z antresolą – praktyczne i komfortowe

 ›  › Łóżka z antresolą – praktyczne i komfortowe

Dom i Ogród

Łóżka z antresolą – praktyczne i komfortowe

Łóżko na antresoli może wydawać się w pierwszej chwili nietypowym rozwiązaniem, jednak trudno o lepsze zagospodarowanie przestrzeni w relatywnie niewielkim pokoju dziecka.

Źródło:

https://wnm-group.pl/k/10/antresole

W momencie gdy na “piętrze” znajduje się jego łóżko i miejsce odpoczynku, to na parterze pozostaje sporo miejsca, które można wykorzystać do postawienia biurka, dodatkowej szafy (mogą być one zamontowane zarówno równolegle, jak i prostopadle). Wiele zależy od podejścia i wizji zagospodarowania przestrzennego. Innymi słowy jest to idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, w których musi zmieścić się więcej niż łóżko i jedna szafa. Wysokość antresoli (podwyższenia) zależy od realnej wysokości pokoju, rzadko kiedy ktoś się decyduje na meble w standardowych wymiarach.

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI W DZIECIĘCYM POKOJU

Dorastający nastolatek potrzebuje poczucia posiadania własnego kąta, w którym będzie się czuł swobodnie. Będzie to także miejsce do nauki i odpoczynku, np. przy dobrej książce. W niewielkich pokojach łatwo doprowadzić do “zagracenia”, ale nie można do tego dopuścić. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, jeżeli zależy nam na dobru dziecka.

Sklepy meblowe są zwykle bardzo bogato zaopatrzone w gotowe komplety mebli oraz antresoli. Dzięki temu bardzo łatwo znaleźć coś dla siebie i zaoszczędzić kilka złotych, bowiem zamawianie mebli na wymiar, o ile jest bardzo przyjemne i daje wymierne korzyści, to nie należy do najtańszych rozwiązań. Łóżko piętrowe na dole będzie miało miejsce do nauki, przechowywania artykułów szkolnych bądź książek, a na piętrze znajdzie się wygodny materac. Takie rozwiązania typu 2w1 są najlepszym wyborem jeżeli brakuje nam wolnej przestrzeni.

UWAGA: Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia przed wypadnięciem dziecka z łóżka. Niestety upadek z 1,5 metra (bądź wyżej) nie jest bezpieczny i może się zakończyć poważnym złamaniem. Dlatego też należy zawczasu zwrócić uwagę na ten aspekt.

Łóżka z antresolą są w pewnym zakresie podobne do łóżek piętrowych, jednak w przypadku nich, istnieje zwykle możliwość doboru wysokości na jakiej znajdzie się ostatecznie górne posłanie. Kolejną różnicą jest swoboda w zmianie zwykłej drabinki na system schodków, z których każdy będzie krył wysuwaną szufladę na szpargały. Oczywiście wszystko to jest możliwe na etapie zamówienia. Natomiast pod antresolą pozostaje zwykle sporo miejsca, które można dowolnie zagospodarować. Najczęściej wstawiane jest tam biurko, mała szafa i wygodny fotel, aby zapewnić dziecku komfortowe miejsce do nauki. Jest to także miejsce, gdzie będzie rozwijać swoje przyszłe zainteresowania, dlatego warto dołożyć wszelkich starań i przemyśleć układ mebli w jego pokoju. Taka ciekawostka: stelaż na materac w przypadku antresoli, nie musi być oparty o meble, równie dobrze może być przykręcony na stałe do ściany – to daje o wiele więcej różnych możliwości w porównaniu do tradycyjnego łóżka piętrowego, gdzie każda odległość jest ściśle określona i niejako narzucona.

UWAGA: Łóżka z antresolą to nie tylko przemyślany sposób na zyskanie “dodatkowej przestrzeni”, to także bardzo modny ostatnimi laty, mebel o uniwersalnym zastosowaniu. Warto jednak zwrócić uwagę, że sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokości przynajmniej 2,6 metra.

Źródło:

https://wnm-group.pl/k/10/antresole

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C3%B3%C5%BCko_pi%C4%99trowe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antresola

Share this Post:
Łóżka z antresolą – praktyczne i komfortowe Reviewed by on February 12, 2019 .

Łóżko na antresoli może wydawać się w pierwszej chwili nietypowym rozwiązaniem, jednak trudno o lepsze zagospodarowanie przestrzeni w relatywnie niewielkim pokoju dziecka. Źródło: https://wnm-group.pl/k/10/antresole W momencie gdy na “piętrze” znajduje się jego łóżko i miejsce odpoczynku, to na parterze pozostaje sporo miejsca, które można wykorzystać do postawienia biurka, dodatkowej szafy (mogą być one zamontowane zarówno