Leczniczy masaż hawajski Lomi Lomi Nui

 ›  › Leczniczy masaż hawajski Lomi Lomi Nui

Zdrowie i Sport

Leczniczy masaż hawajski Lomi Lomi Nui

Masaż hawajski, zaliczany do grupy masaży orientalnych, jest masażem relaksacyjnym. Charakteryzuje się tym, że wykonywany jest, inaczej niż większość masaży, nie tylko dłońmi, ale całymi przedramionami, co pozwala masażyście na pracę nad większymi grupami mięśni w tym samym czasie.

Jest to istotne z punktu widzenia skuteczności masażu, jako że rozluźnienie izolowanych grup mięśni często wiąże się z napięciem innych – tutaj takie zjawisko nie występuje. Masażysta nie traci fizycznego kontaktu z klientem, co zapewnia maksymalne wydłużenie oddziaływania leczniczego dotyku.

Masaż hawajski, zwany też Lomi Lomi, jest masażem o dość dużej, jak na masaż relaksacyjny, intensywności. Nie jest to już po prostu „lżejsza” wersja masażu leczniczego, ale zestaw unikalnych chwytów. Błędem byłoby jednak ograniczanie wpływu masażu jedynie do oddziaływania na ciało. Masaż hawajski powstał bowiem jako sposób na zharmonizowanie przepływu energii – można bowiem nie wierzyć w teorię bio-energii, ale nie da się zaprzeczyć, że organizm jest w gruncie rzeczy swoistym bioreaktorem, w którym zachodzą równocześnie różne procesy. Masaż hawajski reguluje przemianę materii, oddziałuje na głęboko położne tkanki i organy, wpływając na uspokojenie ich pracy i przywrócenie naturalnego rytmu wszystkim procesom fizjologicznym. Można więc myśleć o nim albo jako sposobie na regulację przepływu życiowej energii, albo jako metodzie fizykalnej poprawy wydolności organizmu, jednak w obu przypadkach wszystko sprowadzi się do neutralizacji stresów i napięć, które zlokalizowane są w różnych tkankach.

Masaż hawajski w każdej swojej odmianie – jest ich kilka, ale różnice między poszczególnymi typami mają raczej charakter techniczny – jest zabiegiem holistycznym. Nie tylko znosi napięcie mięśniowe i oddziałuje na organy wewnętrzne, regulując tempo ich pracy, ale także doskonale odpręża umysł, przynosząc stan dobrego samopoczucia i błogiego zadowolenia. Pobudza wydzielanie endorfin, reguluje gospodarkę hormonalną i przywraca równowagę emocjonalną.

Źródło grafik i informacji:

1. Lomi lomi nui – wikipedia.pl

2. Masaż hawajski – paradizzo.pl

3. Masaż leczniczy Lomi Lomi – poradnikzdrowie.pl

Share this Post:
Leczniczy masaż hawajski Lomi Lomi Nui Reviewed by on January 29, 2016 .

Masaż hawajski, zaliczany do grupy masaży orientalnych, jest masażem relaksacyjnym. Charakteryzuje się tym, że wykonywany jest, inaczej niż większość masaży, nie tylko dłońmi, ale całymi przedramionami, co pozwala masażyście na pracę nad większymi grupami mięśni w tym samym czasie. Jest to istotne z punktu widzenia skuteczności masażu, jako że rozluźnienie izolowanych grup mięśni często wiąże