Kosmetyki – kojąco w alergii i podrażnieniach skóry

 ›  › Kosmetyki – kojąco w alergii i podrażnieniach skóry

Uroda

Kosmetyki – kojąco w alergii i podrażnieniach skóry

Alergie stanowią olbrzymi problem większości współczesnych społeczeństw. Każdy jej typ wpływa bardzo negatywnie na komfort codziennego życia i funkcjonowania. istnieje wiele sposobów by go poprawić, jak chociażby często sprzątanie i stosowanie odpowiedniej pościeli (w przypadku uczulenia na roztocza kurzu domowego).

Coraz większą popularność zdobywają profesjonalne kosmetyki, których regularne stosowanie jest w stanie znacząco ograniczyć dyskomfort w życiu codziennym.

Na szczególną uwagę zasługują następujące typy kosmetyków:

1. Emulsje do kąpieli – polecane w szczególności osobom o delikatnej skórze lub skłonnej do przesuszania. Dzięki nim chory jest w stanie złagodzić objawy np. AZS. Tego typu produkty zawierają w składzie niezwykle delikatne surfaktanty neutralne dla skóry. Dzięki obecności substancji natłuszczających, dodatkowo wspierają odbudowę naturalnej warstwy ochronnej.

2. Specjalne dezodoranty (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn) – poza oczywistą kwestią odświeżania skóry poprzez substancje zapachowe, posiadają w swoim składzie naturalne probiotyki przywracające prawidłową mikroflorę skóry. Warto podkreślić, że jest ona często niszczona przez nieprawidłową pielęgnację (zwłaszcza pod pachami, gdzie istnieją zwykle najlepsze warunki do rozwoju niepożądanej mikroflory – w tym także chorobotwórczej). Ich regularne stosowanie pozwala na przywrócenie skórze gładkości i zdrowego wyglądu, ale także chroni ją przed nadmiernym przesuszeniem. Dodatkową, o ile nie najważniejszą kwestią, jest wpływ na likwidację znajdujących się na niej roztoczy.

3. Płyny/ żele do kąpieli – specjalne produkty z tej kategorii określane są często jako “najnowsze osiągnięcie biotechnologii”, jednak czy tak jest – musisz odpowiedzieć sobie sam. Zawarte są w nich specjalnie wyselekcjonowane żywe kultury bakterii (probiotycznych), do stosowania zewnętrznego. Otaczające nas środowisko pełne jest różnego typu alergenów i bakterii chorobotwórczych, z którymi mimowolnie mamy regularny kontakt. Warto zatem zadbać o swoją skórę i jej naturalną mikroflorę.

4. Dezodorant do stóp z probiotykami – przyczynia się do powstania naturalnej bariery ochronnej, przed chorobotwórczymi patogenami oraz alergenami. Skóra staje się w relatywnie krótkim czasie znacznie gładsza. Zastosowana w nich formuła przyczynia się do likwidacji szeroko rozumianych roztoczy. Zwykle mogą być stosowane na każdy rodzaj skóry (także tej wrażliwej). Oczywiście pomagają w zlikwidowaniu nieprzyjemnego zapachu oraz zapewniają poczucie czystości i higieny.

5. Mydła w płynie/pianki antybakteryjne – są to jedne z podstawowych kosmetyków z jakimi mamy styczność każdego dnia. Różnią się składem i zapachem, jednak ich cechą wspólną musi być odpowiednio delikatna formuła, aby nie podrażnić zaognionej już skóry. Oczywiście substancje antybakteryjne, siłą rzeczy w tego typu produktach muszą się znaleźć, jednak nie mogą być to przypadkowe składniki.

Mydło w płynie Bania Agafii, miodowe 500ml

Warto zwrócić uwagę na naturalne mydła w kostkach z dodatkiem nanosrebra, które naturalnie jest przecież obojętne dla skóry i nie jest alergenem (przy jednoczesnym działaniu antybakteryjnym). Inną ich zaletą jest brak wszelkiej maści barwników, aromatów i innych dodatków chemicznych, które z założenia mają wzbogacać mydło, a w konsekwencji często są powodem pojawienia się ostrych alergii skórnych. Amatorzy mydeł w płynie mogą odetchnąć – są też wersje dla nich.

CIEKAWOSTKA: możliwy jest zakup mydeł lnianych, które w 100% produkowane są ze zmydlonego oleju pozyskiwanego z lnu. Pozbawione są dodatku wszelkiej chemii. Idealny wybór dla alergików.

Źródło grafiki:

  • galeriakosmetyczna.com.pl
  • http://galeriakosmetyczna.com.pl/bania-agafii-mydlo-w-plynie-rece-cialo-miodowe-500ml/1619

Share this Post:
Kosmetyki – kojąco w alergii i podrażnieniach skóry Reviewed by on March 29, 2018 .

Alergie stanowią olbrzymi problem większości współczesnych społeczeństw. Każdy jej typ wpływa bardzo negatywnie na komfort codziennego życia i funkcjonowania. istnieje wiele sposobów by go poprawić, jak chociażby często sprzątanie i stosowanie odpowiedniej pościeli (w przypadku uczulenia na roztocza kurzu domowego). Coraz większą popularność zdobywają profesjonalne kosmetyki, których regularne stosowanie jest w stanie znacząco ograniczyć dyskomfort