Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

 ›  › Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Uroda

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Plamy na skórze, zwłaszcza na twarzy, nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego nie dziwi fakt, że większość kobiet chciałaby się ich całkowicie pozbyć lub zatuszować. Przebarwienia mogą być różnego kształtu i koloru, możemy się z nimi urodzić, bądź nabyć w trakcie życia. Bez względu na to, nie są pożądaną “ozdobą” na twarzy. Jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Rodzaje przebarwień

Najbardziej popularnym rodzajem przebarwień jest tzw. ostuda. Co to takiego? Są to plamy o brązowym zabarwieniu, występują najczęściej w okolicach policzków, czoła i nad górną wargą, choć mogą zdarzyć się również na karku. Plamy  tego rodzaju są różnej wielkości i mają nieregularny kształt. Powstają najczęściej na skutek działania hormonów.

Drugim rodzajem przebarwień są plamy soczewicowate. Mogą być zarówno nabyte jak i wrodzone. Ich barwa sięga od jasnobrązowej do ciemnego odcienia tego koloru. Są większe niż piegi i nieregularne. Gdzie występują? Najczęściej na twarzy, rękach, ramionach czy plecach, bardzo często pojawiają się w liczbie mnogiej. Ich występowanie jest związane z uwarunkowaniem genetycznym, ale można je także nabyć jako skutek silnych poparzeń słonecznych.

Ostatnie przebarwienia jakie możemy wyróżnić, to przebarwienia pozapalne – są skutkiem trądziku lub innych urazów skóry.

Czy domowe sposoby działają na przebarwienia?

W internecie znajduje się mnóstwo domowych sposobów na przebarwienia. Co prawda nie są to żadne szkodliwe metody, ponieważ uciekają się do naturalnych składników takich jak: cytryna, ogórek, pietruszka czy też napar z rumianku, jednak takie sposoby niestety nie są skuteczne… Przebarwienia muszą być traktowane zdecydowanie mocniejszymi i profesjonalnymi kosmetykami i metodami. Oto co naprawdę pomaga na przebarwienia.

Krem na przebarwienia

Pierwszym sposobem jaki powinno się zastosować to krem na przebarwienia. Ważne jest, aby po taki kosmetyk udać się do apteki i kupić skuteczny i zaufanej firmy, np. krem redukujący przebarwienia marki Vichy. Usuwa on: plamy brunatne, przebarwienia słoneczne, plamy po niedoskonałościach a także plamy starcze. Jest to produkt godny zaufania, po którym efekty widać już po tygodniu stosowania. Wszystko dlatego, że w przeciwieństwie do domowych “metod” działa głęboko w skórze właściwej i hamuje proces powstawania przebarwień.

Laser na przebarwienia

Jeśli działanie kremu nie pomaga, kolejnym krokiem powinno być spróbowanie działania lasera. Jest to metoda najbardziej efektywna i najszybsza, jednak niestety również najdroższa… Dlaczego laser jest taki skuteczny? Ponieważ dociera do naprawdę głębokich warstw skóry, jednocześnie nie uszkadzając naskórka. Zabiegi są mało inwazyjne. W miejscach wypalonych tkanek za pomocą lasera, odbudowują się nowe tkanki bez przebarwień. Skóra zostaje odmłodzona, staje się napięta, a blizny potrądzikowe znikają nawet całkowicie!

Jak zapobiec przebarwieniom?

Pamiętaj, że najważniejsza jest profilaktyka! Największe zagrożenie stanowią promienie słoneczne, dlatego unikaj z nimi kontaktu. Stosuj preparaty z filtrem przeciwsłonecznym. Zrezygnuj z długiego opalania, a solarium zredukuj do zera.

Żadna kobieta nie chce oglądać na swojej twarzy nieestetycznych przebarwień. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji na co dzień, a jeśli pojawią się niepokojące plamy, skorzystaj z kremów na przebarwienia i skonsultuj się z dermatologiem. Być może to uchroni Cię przed ostatecznym i kosztownym zabiegiem laserowego usuwania plam. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych dermokosmetyków zajrzyj na: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx.

 

Share this Post:
Jak usunąć przebarwienia na twarzy? Reviewed by on September 21, 2015 .

Plamy na skórze, zwłaszcza na twarzy, nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego nie dziwi fakt, że większość kobiet chciałaby się ich całkowicie pozbyć lub zatuszować. Przebarwienia mogą być różnego kształtu i koloru, możemy się z nimi urodzić, bądź nabyć w trakcie życia. Bez względu na to, nie są pożądaną “ozdobą” na twarzy. Jak skutecznie pozbyć się