Elektryzujące się włosy – jak sobie radzić?

 ›  › Elektryzujące się włosy – jak sobie radzić?

Uroda

Elektryzujące się włosy – jak sobie radzić?

W okresie jesienno – zimowym wiele z Nas boryka się z problemem elektryzujących się włosów. Jaka jest tego przyczyna i jak radzić sobie z tym problemem?

Do efektu “puszenia się” włosów czy inaczej elektryzowania dochodzi kiedy nasze włosy są suche, wówczas ich ładunek elektryczny jest dodatni, podobnie jak ubrań, które nosimy. Tak oto podczas np. ściągania swetra lub czapki dochodzi do odpychania takich samych ładunków, co skutkuje podnoszeniem się włosów (ich puszeniem).

643565464356 (7)

Na przesuszanie, a tym samym elektryzowanie się włosów ma wpływ przebywanie w klimatyzowanych, bądź mocno ogrzewanych pomieszczeniach, negatywny wpływ mają czynniki środowiska, duża różnica temperatur, mróz oraz wiatr. Jeżeli suszymy nasze włosy suszarką pamiętajmy aby stosować taką, która ma możliwość nadmuchu zimnym powietrzem, najlepiej również aby miała funkcję jonizacji powietrza. Aby wyeliminować, a przynajmniej zmniejszyć efekt “puszenia się” włosów stosujmy naturalne akcesoria do czesania włosów, czyli drewniane grzebienie, szczotki z naturalnym włosiem. Jeżeli korzystamy z  plastikowego grzebienia czy szczotki, spryskajmy je przed użyciem lekko lakierem do włosów. Gumowe grzebienie i szczotki zwilżmy trochę wodą.

456456

Źródło: euro.com.pl

Na elektryzowanie się włosów ma również wpływ odzież, którą nosimy. Jeżeli jest ona z tworzywa sztucznego wówczas włosy będą się puszyć, dobrze jest przed założenie spryskać je po lewej stronie odrobiną lakieru oraz w miejscach gdzie będą się stykały z naszymi włosami lub inną odzieżą. Rewelacyjnym sposobem jest również spryskanie lakierem naszej czapki od środka spowoduje to, że po jej zdjęciu nasze włosy nie będą sterczały jak suche siano.

234562346345

Źródło: Empik.pl

W sytuacjach awaryjnych kiedy nasze włosy już są spuszone np. gdy przymierzamy rzeczy na zakupach, możemy przeczesać je zwilżonymi palcami, bądź jeśli nie ma takiej możliwości to nakremowanymi rękoma.

Najważniejsze jest, aby odpowiednio dbać o włosy, stosować kosmetyki właściwie dobrane do rodzaju włosów oraz regularnie je nawilżać tak aby nie dopuścić do ich przesuszenia.

dsgsf

Share this Post:
Elektryzujące się włosy – jak sobie radzić? Reviewed by on July 8, 2015 .

W okresie jesienno – zimowym wiele z Nas boryka się z problemem elektryzujących się włosów. Jaka jest tego przyczyna i jak radzić sobie z tym problemem? Do efektu “puszenia się” włosów czy inaczej elektryzowania dochodzi kiedy nasze włosy są suche, wówczas ich ładunek elektryczny jest dodatni, podobnie jak ubrań, które nosimy. Tak oto podczas np.