Błędy makijażowe cz. 2

 ›  › Błędy makijażowe cz. 2

Uroda

Błędy makijażowe cz. 2

Makijaż, który jest źle wykonany, postarza Nas, ukazuje wszystkie mankamenty, niedoskonałości, które chcemy ukryć, a efekt jest odwrotny. Oto kilka błędów, które zdarza się Paniom popełniać, a warto zwrócić na nie uwagę, aby ich unikać:

– mocno pomalowane oczy oraz usta dopuszczalne są tylko na scenę i wieczorowo. Na co dzień jeśli malujemy mocno oczy to delikatnie podkreślmy usta, albo na odwrót lekko oczy, mocno usta.

– problem z brwiami – część Pań całkowicie o nich zapomina, nie robiąc z nimi nic. Aby brwi wyglądały ładnie, nadawały nam charakteru oraz wyrazistości musimy odpowiednio o nie zadbać. Brwi muszą być wyregulowane, wyczesane, podkreślone, jednak nie mogą być też za bardzo „wyskubane” – niektóre kobiety robią tzw. nitkę, pozostawiając jedynie cieniutką kreseczkę brwi, co naprawdę nie wygląda ładnie i przede wszystkim dodaje lat. Kolor podkreślenia brwi musi być również odpowiednio dobrany, jeżeli mamy bardzo jasną karnację oraz blond włosy nie może być to ciemno czarna kreska, gdyż kontrast na naszej twarzy będzie zbyt duży, a całość będzie wyglądała tandetnie. Nie powinnyśmy również zmieniać kształtu naszych brwi oraz grubości łuków, ich naturalna szerokość, jest najodpowiedniejsza dla kształtu naszej twarzy. Ważne jest jednak dbanie o ich symetryczność oraz proporcje.

– czarna kreska na linii wodnej oka – wygląda fajnie, ale nie u każdego, jeżeli oko jest małe czarną kreską jeszcze bardzie je zmniejszymy, jeżeli koniecznie chcemy podkreślić dolną linię oka wybierzmy jasną kredkę. Pamiętajmy czarna kreska tylko do bardzo dużych, dominujących oczu, nigdy małych.

– cienie nagromadzone w zagłębieniach powiek – dzieje się tak najczęściej gdy zastosujemy zbyt dużo cienia, albo nałożymy dwa kolory na siebie, a nie obok siebie. Często może przytrafić się też tego typu wpadka, gdy stosujemy cienie w kremie – ciężej rozprowadzają się na powiece niż te w kamieniu. Najlepiej pod cień zastosować bazę, która utrwali cień oraz przedłuży jego trwałość.

– maskowanie niechcianych pryszczy – nałożenie zbyt dużej warstwy korektora jeszcze bardzie go uwydatnia, co więcej, jasny korektor powiększa a nieco ciemniejszy optycznie zmniejszy niechcianą wypukłość.

Zachowanie umiaru jest zawsze najlepszą metodą, aby wykonać piękny, lśniący i estetyczny makijaż.

Share this Post:
Błędy makijażowe cz. 2 Reviewed by on November 22, 2014 .

Makijaż, który jest źle wykonany, postarza Nas, ukazuje wszystkie mankamenty, niedoskonałości, które chcemy ukryć, a efekt jest odwrotny. Oto kilka błędów, które zdarza się Paniom popełniać, a warto zwrócić na nie uwagę, aby ich unikać: – mocno pomalowane oczy oraz usta dopuszczalne są tylko na scenę i wieczorowo. Na co dzień jeśli malujemy mocno oczy