Biuro księgowe

 ›  › Biuro księgowe

Biznes

Biuro księgowe

Każdy kto prowadzi własny biznes doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest prowadzenie księgowości. Bez porządku w papierach i operacjach finansowych nie ma co liczyć na sprawne działanie firmy, a i można narazić się na kary Urzędu Skarbowego. Do wyboru są dwa modele działalności – księgowy na pełen etat albo zlecanie rachunkowości firmie zewnętrznej.

Dla wielu pracodawców sprawa rozbija się przede wszystkim o aspekt finansowy i ilość obowiązków związanych z księgowością. W przypadku dużej korporacji raczej trudno sobie wyobrazić wakat na tym stanowisku. Biuro księgowe jest rozwiązaniem dla mniejszych firm, bowiem zapewnia kompleksowy wachlarz usług księgowych w przystępnej cenie.

Jakie usługi księgowe oferuje biuro księgowe? Są to m. in.: prowadzenie ksiąg handlowych, ksiąg przychodów i rozchodów czy dbanie o kadry i płace. Na tym ostatnim przykładzie widać najlepiej jak szeroki jest zakres działań dobrego biura. Kadry i płace to m. in. przygotowywanie dokumentów związanych z umową o pracę, oraz wynikających z umów cywilno-prawnych, zatrudnianie cudzoziemców. Zwłaszcza ta druga kwestia w ostatnich latach jest dość ważna, bowiem wiele pracodawców decyduje się zatrudniać pracowników z innych krajów. Poza tym biuro księgowe zarejestruje pracowników i członków ich rodzin w ZUS, sporządzi świadectwo pracy, zaświadczenie lub inny dokument dotyczący zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników. Do zadań biura w dziale kadry i płace należy też ustalanie wymiaru urlopów wypoczynkowych i okolicznościowych oraz zwolnień lekarskich, sporządzanie i przesyłanie deklaracji do ZUS i US czy też przelewów do ZUS i US.

Biuro księgowe dobrą opcją dla osób, które zakładają biznes. Doświadczenie i pomoc w prowadzeniu firmy na początku jej działalności są kluczowe.

Źródło:
– księgowość – https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99gowo%C5%9B%C4%87
– księgowy – https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99gowy

Share this Post:
Biuro księgowe Reviewed by on August 9, 2018 .

Każdy kto prowadzi własny biznes doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest prowadzenie księgowości. Bez porządku w papierach i operacjach finansowych nie ma co liczyć na sprawne działanie firmy, a i można narazić się na kary Urzędu Skarbowego. Do wyboru są dwa modele działalności – księgowy na pełen etat albo zlecanie rachunkowości firmie zewnętrznej. Dla