Beta alanina oraz kreatyna – połączenie idealne?

 ›  › Beta alanina oraz kreatyna – połączenie idealne?

Zdrowie i Sport

Beta alanina oraz kreatyna – połączenie idealne?

Beta alanina jest substancją, która z cząsteczką l-histydyny buduje karnozynę. Jest to swoisty bufor, który znajduje się w największym stężeniu właśnie w mięśniach szkieletowych.

Źródło zdjęć i informacji:

https://twoje-odzywki.pl/

Odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, która jest niezbędna dla zachowania pełnej sprawności pracy mięśni oraz utrzymania odpowiedniej siły skurczu. Niestety jej ilości są ograniczone i szybko się wyczerpują, czego wynikiem jest zakwaszenie mięśni (potoczne “zakwasy”). Jednak nie mylcie ich z tzw. DOMS’ami, a więc bolesnością mięśni spowodowaną mikrourazami, bowiem klasyczne zakwasy mijają po około 3,4 godzinach.

CIEKAWOSTKA: Pojawiające się podskórne “mrowienie” z czasem zaniknie, ale spokojnie – nie świadczy to o braku działania beta alaniny.

Wprowadzając beta alaninę do suplementacji, już przy dawce 3000mg dziennie, po około 14 dniach uzyskasz maksymalne wysycenie organizmu, co przełoży się na znaczną poprawę ogólnej wytrzymałości oraz wydolności wysiłkowej organizmu. Innymi słowy: Twoje treningi będą mogły być dłuższe i znacznie bardziej intensywne, a więc i efektywniejsze niż dotychczas. Rynek suplementów jest bardzo bogaty i znajdziesz na nim zarówno preparaty proste składowo (takie jak: Evolite Beta-Alanine, FA Beta-Alanine oraz Formotiva Beta Alanine), jak i te bardziej złożone (Iron Horse Beta Energy). Podstawowym ich składnikiem jest beta alanina, która została niesamowicie dokładnie przebadana pod różnymi kątami (bezpieczeństwa, skuteczności itd.), podobnie jak monohydrat kreatyny, który towarzyszy sportowcom już od przeszło 25 lat. Warto podkreślić, że duet beta alaniny i kreatyny jest jednym z najlepszych, jakie można stworzyć w suplementacji pod kątem rozwoju beztłuszczowej masy mięśniowej oraz siły fizycznej. Oczywiście ich połączenie nie jest konieczne i osobno, także będą bardzo dobrym wyborem.

UWAGA: Zarówno produkty keratynowe, jak i beta alanina występują równocześnie w wersjach kapsułkowanych oraz w proszku – wybór konkretnej formy jest całkowicie zależny od indywidualnych upodobań i nie ma wpływu na siłę działania substancji aktywnych.

Olimp Beta-Alanine Carno Rush Mega caps 80 tab

Monohydrat jest jednym z najczęściej wybieranych suplementów, których celem jest szybki rozwój muskulatury oraz siły fizycznej. Wśród sportowców słusznie kojarzony jest z bardzo dużą siłą anaboliczną oraz brakiem negatywnego wpływu na zdrowy organizm. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku sportów siłowych oraz wytrzymałościowo-siłowych. Warunkiem koniecznym by odczuć 100% siły tego niezwykłego związku, jest dzienna dawka na minimalnym poziomie 3000mg, co biorąc pod uwagę relatywnie niską cenę monohydratu kreatyny (nawet certyfikowanego – CreaPure) jest banalnie proste do spełnienia. Jednymi z najbardziej popularnych preparatów na bazie kreatyny są: Olimp Creatine Magna Power , Universal Creatine Monohydrate. Istnieje wiele dogłębnych prac naukowych, w których wynikach jednoznacznie potwierdzana jest wysoka skuteczność kreatyny we wsparciu rozwoju suchej tkanki mięśniowej (jak i siły fizycznej) i jej całkowity brak negatywnego wpływu na zdrowy organizm. Współcześnie istnieje wiele chemicznych odmian kreatyny, przy czym podstawa ich działania jest identyczna i niezależnie jaką formę wybierzesz – tak samo dobrze się sprawdzi zarówno “solo”, jak i w połączeniu z beta alaniną.

Źródło zdjęć i informacji:

https://twoje-odzywki.pl/Olimp_Beta-Alanine_Carno_Rush_Mega_caps_80_tab

https://pl.wikipedia.org/wiki/%CE%92-Alanina

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alanina

 

 

Share this Post:
Beta alanina oraz kreatyna – połączenie idealne? Reviewed by on February 12, 2019 .

Beta alanina jest substancją, która z cząsteczką l-histydyny buduje karnozynę. Jest to swoisty bufor, który znajduje się w największym stężeniu właśnie w mięśniach szkieletowych. Źródło zdjęć i informacji: https://twoje-odzywki.pl/ Odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, która jest niezbędna dla zachowania pełnej sprawności pracy mięśni oraz utrzymania odpowiedniej siły skurczu. Niestety jej ilości są ograniczone i szybko